Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Ostatni weekend ferii

Ostatni weekend feriiTo już ostatni weekend ferii.

Na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu związanego z powrotami z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży. Nadrzędnym celem działań Policji prowadzonych w ramach akcji „Bezpieczne ferie” jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu.

Również w nadchodzący weekend funkcjonariusze będą czuwali nad bezpieczeństwem osób wracających z wypoczynku, zarówno transportem indywidualnym, jak też zbiorowym.

Ferie zimowe zakończą uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Policjanci pełniący służbę na drogach zwrócą szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w autobusach, jak i w samochodach osobowych. Będą też kontrolować prędkość pojazdów i sprawdzać stan trzeźwości kierujących, a w przypadku przewozów autobusowych czas pracy kierowców.

Opiekunowie grup dzieci i młodzieży powracających z ferii autobusem, w razie jakichkolwiek wątpliwości, powinni zgłosić Policji potrzebę skontrolowania pojazdu i kierowcy. W Biurze Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowany został wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów na terenie każdego województwa. Można go znaleźć pod linkiem Wykaz punktów kontroli autobusów – ferie 2022.

Przypominamy kierującym, że prowadząc pojazd odpowiadają za bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu.

(BRD KGP)

50000 Pozostało znaków