Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Nie porzucaj przyjaciela

piesDługo wyczekiwane wakacje trwają, a za oknem piękna pogoda. Odliczamy dni do urlopu. Planujemy wycieczki, wyjazdy - krótsze lub dłuższe. Odpoczniemy. Będziemy się świetnie bawić i zapomnimy o problemach.

Brzmi wspaniale, zgadza się? Niestety, jest to najgorszy okres dla najwierniejszych przyjaciół człowieka: psów, kotów i innych domowych pupili. W tym czasie ludzie masowo pozbywają się „problemów” i zbędnego „balastu”.

Kto z Nas nie spotkał się z przypadkiem porzuconego zwierzęcia? Widujemy porzucone psy i koty błąkające się po osiedlach, zdarzają się kanarki lub chomiki pozostawione w klatkach pod śmietnikami. Niewyobrażalne, prawda? Bywa jeszcze gorzej. Niektóre z tych niechcianych, niepotrzebnych są zabijane, głodzone, wyrzucane z samochodu, przywiązywane do drzew w lesie... Ludzie bywają okrutni i bezwzględni.

Dlaczego tak się dzieje? Przyczyną jest najczęściej nieprzemyślana chęć posiadania „pupila” i nieodpowiedni stosunek do zwierząt. Spotykamy się nawet z opinią, że „po wakacjach kupię sobie nowego”. Takie zachowanie jest niedopuszczalne. Decydując się na przyjęcie do domu zwierzęcia, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że to nie tylko przyjemności, ale także obowiązki. Zwierze potrzebuje stałej opieki i poświęcania mu czasu. Odpłaci nam za to bezwarunkową miłością i wiernością. Zwierze to nie zabawka!

Posiadając psa, kota, kanarka, chomika czy świnkę morską nie ma mowy o wakacjach? Nic bardziej mylnego!
Możemy zabrać go ze sobą lub zorganizować mu opiekę. Coraz więcej hoteli, gospodarstw agroturystycznych pozwala na przyjazd z pupilem, często jest to bezpłatne, czasem trzeba zapłacić jakąś drobną kwotę. Hotele dla zwierząt również cieszą się popularnością. Pozostawiony tam przyjaciel ma zapewnioną fachową opiekę.
Można poprosić rodzinę lub znajomych o pomoc, z pewnością znajdzie się ktoś kto zajmie się pupilem.

Dla chcącego -nic trudnego!

„Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”
-Antoine de Saint-Exupéry

PR

50000 Pozostało znaków