Jasło w fotografii - odrodzenie i rozbudowa

Jasło w fotografii  - odrodzenie i rozbudowa W Urzędzie Miasta w Jaśle można obejrzeć część wystawy fotografii zburzonego i odbudowującego się miasta. Fotografie pochodzą z okresu 1945-1985, a zebrała je Felicja Jałosińska, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

Wystawa, która została przygotowana przez Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, prezentowana już była w Jasielskim Domu Kultury oraz w kilku innych miejscach na terenie regionu, a początkiem lutego podczas „Wieczoru jasielskiego w Warszawie”, który odbył się w Domu Spotkań z Historią w Warszawie.

- Mając na uwadze 650. rocznicę nadania Jasłu praw miejskich oraz 50. lecie działalności Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, jeszcze w ubiegłym roku postanowiliśmy rozpropagować tematykę jasielską na forum ogólnopolskim. Tragedia zniszczeń, które dotknęły Jasło i stolicę Polski w trakcie kilku miesięcy 1944 roku stała się punktem wyjścia, żeby przybliżyć mieszkańcom stolicy dzieje naszego miasta – mówi o idei „Wieczoru..”, w tym także wystawy, Wiesław Hap, prezes SMJiRJ.

W imieniu SMJiRJ serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

UMJ