Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Jak być piękną. Spotkanie ze stylistką.

Jak być piękną. Spotkanie ze stylistką.- Kiedy kończy się zima, stajemy przed szafą i zastanawiamy się, jak się ubrać, żeby się nie przebrać, jak wyeksponować swoje atuty, a schować to, co schować trzeba. Przede wszystkim jednak jak się nosić, żeby czuć się dobrze – rozpoczęła spotkanie ze stylistką Helena Gołębiowska, zastępca dyrektora Jasielskiego Domu Kultury.

O tym co robić, żeby dobrze wyglądać i czuć się piękną opowiadała podczas kolejnej Studni Kulturalnej, 15 kwietnia br. Magdalena Sajdak, jaślanka, stylistka wizerunku i wizażystka.

Pani Magdalena na co dzień pomaga paniom, które nie wiedzą jak się dobrze ubrać. Jej zdaniem, każda kobieta jest piękna, bez względu na wiek, status czy pochodzenie. - Niektóre panie nie mają świadomości swojego ciała, albo się pogubiły, bo dzisiejsza moda jest tak różna, że w zasadzie wszystko jest modne. A wystarczy naprawdę niewiele, żeby pokazać swoje piękno – przekonywała stylistka. Przede wszystkim należy zacząć od uporządkowania szafy. - Ja mam szafę tak uporządkowaną, że wszystko ze sobą pasuje. Co nie ubiorę, wszystko jest spójne i wszystko ze sobą gra. I to jest podstawa naszej garderoby, naszego wyjścia na zewnątrz, do ludzi. Jeżeli będziemy mieć uporządkowaną garderobę, to nie będziemy mieć problemu z ubraniem i gwarantuję wam, że będziecie zawsze dobrze wyglądać, a wasze zakupy będą trwały krótko, bo będziecie wiedziały co kupić – mówiła podczas spotkania w JDK M. Sajdak. Według niej, szafa każdej kobiety jest odzwierciedleniem jej wnętrza, charakteru czy też stylu życia. - Jeżeli lubimy czytać książki, to będziemy mieć dużo grubych, wełnianych swetrów, a jeżeli prowadzimy podróżniczy tryb życia, to w naszej szafie będą rzeczy praktyczne.

Magdalena Sajdak, stylistka wizerunku i wizażystka

 

 


Stylistka zaprezentowała 5 typów sylwetek, z którymi pracuje (jabłko, gruszka, pieczarka, kolumna i klepsydra), z zaleceniami dotyczącymi właściwego stroju dla każdego typu. Przedstawiła także obowiązkowy zestaw damskiej garderoby, w której powinny się znaleźć m.in.: sukienka trapezowa, biała lub kremowa koszula, kardigan, dżinsy, czarne rajstopy, marynarka, trencz, mała czarna, mała biała, spódnica ołówkowa, biały T-shirt, garnitur, bluza z kapturem, czerwona lub różowa szminka, zestaw butów (szpilki, trampki, koturny, kozaki, sandały), dodatki (torebka, kopertówka, naszyjnik, biżuteria, zegarek, kapelusz, okulary, pasek), bielizna (push-up, modelująca).
Spotkaniu towarzyszyły prezentacje ze szczegółowym omówieniem wymienionych przez Magdalenę Sajdak rodzajów sylwetek i odpowiednio dobranych do nich strojów.

JDK

Karolinka
Super ...artykuł :)
0
Patrycja
Łał ...brak mi słów
0

50000 Pozostało znaków