Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

IX Wieczornica Bożonarodzeniowa w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie

IX Wieczornica Bożonarodzeniowa w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie11 stycznia 2017 roku mieszkańcy Jasła i okolic uczestniczyli w jasielskiej Filii w IX Wieczornicy Bożonarodzeniowej.

Przygotowana została ona we współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle.
W tym roku pochyliliśmy się nad tajemnicą Bożego Narodzenia wraz ze św. Matką Teresą z Kalkuty. Czas Bożego Narodzenia to wyjątkowe chwile, bo uczestniczymy wtedy w pamiątce narodzin Bożej Dzieciny. Tak bardzo chcielibyśmy je zatrzymać, ale wydaje się to nierealne. Św. Matka Teresa, szafarka dobroci twierdziła, że jest możliwe, aby Boże Narodzenie trwało cały rok i dlatego też została przewodnikiem i bohaterką tego spotkania, a jej myśli potęgowały znaczenie tej refleksji. Bożonarodzeniowe kolędowanie w jasielskiej Filii rozpoczęła pastorałka ks. biskupa Antoniego Długosza „Józefie stajenki nie szukaj”, która była preludium do jasełek odkrywających tajemnicę narodzin Bożej Dzieciny na tle przeżywania jej przez współczesnych, zabieganych ludzi. Jasełka przygotowało, zaprzyjaźnione z Biblioteką, II Liceum Ogólnokształcące. Młodzież pochyliła się również nad wieloma tekstami kultury, deklamując wiersze takich autorów, jak: Barbara Brach, Dominika Kamińska, Monika Kocik-Furtek, Klaudia Serwa, Anna Koehler i Daniel Korczykowski.

Wieczornica Bożonarodzeniowa


 

DSC 0035

Wyjątkowy nastrój Wieczornicy nadały kolędy i pastorałki : „Zapada noc”, „Śliczna gwiazda wschodzi nam”, „Zornicka”, „Mario, czy już wiesz” i „Złota Jerozolima”, które wykonali młodzi wokaliści: Karol Mordel, Bartłomiej Śliż i Jakub Tocki. Natomiast w części poetyckiej oraz przedstawieniu jasełkowym wystąpili uczniowie: Patrycja Bargieł, Paweł Hendzel, Weronika Henzel, Kamila Klimczak, Aleksandra Kolbusz, Kamila Kuchta, Wiktor Laskowski, Michał Madej, Klaudia Pakuła, Anna Potera, Klaudia Serwa, Magdalena Styś, Maciej Tłuściak, Kacper Urban, Aleksandra Wojdyła, Paulina Żurawska. Obsługą nagłośnienia zajął się Mateusz Czech. Plakat promujący Wieczornicę zaprojektowała i wykonała Monika Kłosowska, zaś całe wydarzenie dokumentowała Dominika Zbylut.
Uczniów przygotowały Panie Małgorzata Kłusek i Wioletta Telma-Goryczka. Jako Kierownik Filii składam Paniom oraz młodzieży gorące podziękowanie za zaangażowanie się w Wieczornicę, za wkład pracy i poświęcony czas.
Grażyna Jędryczka

50000 Pozostało znaków