Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Funkcjonariusze Służby Więziennej w całym kraju włączyli się w pomoc humanitarną Ukraińcom

pomoc sluizby wieziennejOrganizują zbiórki rzeczowe i pieniężne, oddają krew, oferują transport, dach nad głową.

Przekażą również pomoc ukraińskim więziennikom.
Z każdą godziną przybywa pomysłów i ludzi włączających się w różne formy pomocy Ukrainie. Funkcjonariusze Służby Więziennej współpracują z urzędami wojewódzkimi i lokalnymi ośrodkami pomocowymi. Gromadzą żywność długoterminową, m.in. konserwy, olej, cukier, mąkę, kasze, ryż. A także kosmetyki, środki higieny osobistej, chemię gospodarczą, kubki, talerze, sztućce jednorazowe, koce, śpiwory, poduszki, baterie, ładowarki do telefonów oraz artykuły dla dzieci: żywność, środki higieniczne i zabawki.


Zbiórka sprzętu dla żołnierzy


Organizowana jest również zbiórka sprzętu dla żołnierzy ukraińskich, np. latarek powerbanków i środków medycznych pierwszej pomocy: opatrunków, gazy, opasek uciskowych, plastrów, preparatów odkażających, bandaży, podstawowych leków. Funkcjonariusze Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim środki medyczne zebrane w swojej jednostce przekażą żołnierzom ukraińskim walczącym na froncie w okolicach Kijowa oraz Lwowa za pośrednictwem członków Szwadronu Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich w Starogardzie Gdańskim.

Funkcjonariusze hrubieszowskiej jednostki Służby Więziennej pomagali przy organizacji transportu uchodźców wojennych z Ukrainy, których zabrał autokar kaliskiej Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości do miejsc noclegowych na terenie Kampusu. 28 lutego w godzinach wieczornych z przejścia granicznego w Dołhobyczowie trzema samochodami służbowymi i siedmioma prywatnymi przewieziono ok. 150 uchodźców do punktu recepcyjnego w Hrubieszowie.

Wsparcie dla uchodźców

1 marca kilku włodawskich funkcjonariuszy z kupionych przez siebie artykułów spożywczych przygotowało gorący posiłek. Jedzenie przewieziono na przejście graniczne w Dorohusku i wydawano od godziny 20. Z uwagi na przepuszczanie uchodźców przez całą dobę, w godzinach nocnych brakowało ciepłych posiłków.

Funkcjonariusze Służby Więziennej i wybrani osadzeni są kierowani do pomagania w sortowaniu zebranych artykułów, które zostały dostarczone do punktów zbiorczych i na granicę. Realizujemy też transporty dla uchodźców.

W Zakładzie Karnym w Płocku zbierane są środki finansowe, które zostaną przeznaczone na zakup karty podarunkowej dla rodziny sprowadzonej z Ukrainy zamieszkałej w Płocku. Trwa również zbiórka dla matek z dziećmi, które znalazły tymczasowe zakwaterowanie w Diecezjalnym Domu Samotnej Matki w Starej Białej.

Trzydziestu słuchaczy szkolenia podoficerskiego w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Suchej zostanie skierowanych do sortowania asortymentu w punkcie zbiorczym.


Dar serca dla Ukrainy


„Dar serca dla Ukrainy” to akcja prowadzona przez Zakład Karny w Czarnem. Dwóch funkcjonariuszy z tej jednostki 6 marca uda się na granicę polsko-ukraińską, gdzie w ramach wolontariatu będą udzielać pomocy medycznej.

Służba Więzienna przekazała 40 łóżek Urzędowi Gminy w Krasnymstawie i Nadleśnictwu Sobibór, które dały schronienie grupie Ukraińców. Zakład Karny w Wołowie w porozumieniu z opolskim Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej oraz Urzędem Wojewódzkim w Opolu użyczyły 25 zestawów łóżek piętrowych. Funkcjonariusze organizują zakwaterowanie dla uchodźców. Dwoje więzienników z okręgu koszalińskiego przyjęło pod swoje dachy dwie ukraińskie rodziny. Podobną decyzję podjęło dwóch funkcjonariuszy z Oddziału Zewnętrznego w Stargardzie.

Wspólnie z innymi służbami mundurowymi Służba Więzienna organizuje zbiórki krwi. Część jednostek penitencjarnych deleguje swoich psychologów do ośrodków interwencji kryzysowej, aby udzielać pomocy ukraińskim uchodźcom.

Centralny Zarząd Służby Więziennej współpracuje z Fundacją na Rzecz Pomocy Funkcjonariuszom SW „Andrzej”, która uruchomiła zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Pomagamy ukraińskim więziennikom”. Środki finansowe można wpłacać na konto fundacji do 3 marca br. Z zebranych środków zostanie zakupiona m.in. długoterminowa żywność oraz środki pierwszej pomocy dla funkcjonariuszy służby penitencjarnej na Ukrainie.

Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa przekaże część swojego budżetu dla potrzebujących Ukraińców.

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

Joanna
Każdy, w miarę swoich możliwości powinien się zaangażować w pomoc.
0

50000 Pozostało znaków