Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

FOTOGRAFICZNIE SMAKOWAŁY POGRANICZE

1W lutym i marcu 2014 r., panie dla których pasją jest fotografowanie wzięły udział w przeznaczonym dla nich konkursie „Zasmakuj w pograniczu”.

Dziś już wiadomo, kto zwyciężył, a ogłoszenie wyników odbyło się podczas Konferencji Kobiet Pogranicza w dniu 21 czerwca. Grand Prix w konkursie, którego celem była popularyzacja pogranicza polsko-słowackiego, zdobyła Magdalena Konop za pracę wykonaną w Dukli „Cmentarz wojskowy – Brama”. „Zaduma” zaś, to praca wykonana przez Magdalenę Styrkosz na Połoninie Caryńskiej. Obie panie podzieliły się także II i III nagrodą. Dodatkowo jury postanowiło wyróżnić: Mariolę Węgrzyn-Myćkę, Annę Szelc, Barbarę Biały oraz Weronikę Kaszę.

2
Warto zauważyć, iż Komisja artystyczna miała ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ wybierała spośród 130 zgłoszonych prac. Dodatkowo jury wybrało 60 zdjęć, które zostały wydrukowane na płótnie i jako promocja pogranicza polsko-słowackiego przemierzyła trasę z Krosna, przez Bardejovskie Kupele, Vyšné Ružbachy, Stará Ľubovňe, Rymanów Zdrój, Iwonicz Zdrój i Polańczyk Zdrój. W trakcie wystaw wielu oglądających pytało o możliwość zakupienia prac, co tylko potwierdza słowa jednego z członków Komisji artystycznej – Mirosława Rymara, który stwierdził, iż poziom zgłoszonych zdjęć był na dosyć wysokim poziomie. Co więcej, całe jury w składzie:
Wacław Turek AFRP – fotograf, przewodniczący komisji
Jan Grudysz – fotograf, członek komisji
Mirosław Rymar – grafik, fotograf, członek komisji
Małgorzata Błaż – Wydział Kultury, Sportu i Turystyki UM Krosna, członek komisji zauważa, iż poziom pomiędzy konkurentkami jest bardzo wyrównany.
Na podsumowanie nie pozostaje nic innego, jak tylko pogratulować paniom wspaniałych kadrów, które przyczyniły się do promocji pogranicza-polsko słowackiego.
Konkurs „Zasmakuj w pograniczu” zrealizowany został przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, we współpracy z Gminą Krosno – fundatorem nagród.

5
Wystawa prac konkursowych przygotowana została w ramach projektu „Zasmakuj w pograniczu – Szklane Krosno, Zabytkowy Bardejov”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżet państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013.

8Regionalne Centrum Kultur Pogranicza

50000 Pozostało znaków