Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Fala tropikalnych upałów zagościła w Jaśle

Fala tropikalnych upałów zagościła w Jaśle

Saharyjskie upały! Jest duszno i gorąco, co sprzyja plażowaniu, niestety sprawia też kłopot.. Jak sobie radzić z falą tropikalnych upałów?

Wielu zastanawia się jak poradzić sobie z ekstremalnie wysoką temperaturą. Podpowiadamy, jak przetrwać nawet największe upały i zmierzyć się z tropikalną aurą. 

Niezwykle istotne znaczenie ma odpowiednie nawadnianie organizmu. Najlepiej sprawdzi się niegazowana woda mineralna.

Uwaga! Rodzice szczególnie powinni zadbać o to, by dużą ilość płynów spożywały ich dzieci, które podczas wakacji i pięknej pogody spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu podczas licznych zabaw.
Stosowanie okładów z wilgotnych ręczników, zasłanianie okien od nasłonecznionej strony pomagają naszemu organizmowi w walce z gorącem.

Należy zwrócić uwagę na dietę. Dobrym rozwiązaniem okażą się lekkostrawne posiłki, które nie obciążą dodatkowo naszego organizmu. Częste, mniejsze porcje, spożywanie owoców i warzyw, mięso zastąpione rybami to doskonałe rozwiązania.
Fala tropikalnych upałów zagościła w Jaśle


Osoby starsze i z nadciśnieniem tętniczym w godzinach największych upałów, między 10 a 15, powinny w miarę możliwości postarać się nie wychodzić z domów. Chyba, że mają w planach odpoczynek w zacienionym ogrodzie lub parku.

Podczas upałów powinniśmy unikać alkoholu i kofeiny. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, w co się ubieramy. W trakcie upalnych dni warto wybierać lekkie i jasne rzeczy, które uszyte są z naturalnych tkanin. Gdy przebywasz cały dzień na powietrzu posmaruj całe ciało kremem z filtrem. Wybierając okulary przeciwsłoneczne pamiętaj, aby sprawdzić czy mają one filtr chroniący przed promieniowaniem UVA i UVB.

Pierwsze dni upałów najgorzej jest przetrwać, ale to klucz do wygrania z taką pogodą. Zazwyczaj proces przyzwyczajania się organizmu do wysokiej temperatury trwa 3-6 dni. Później gorąco nie będzie nam aż tak doskwierać i pozwoli się skupić na planowaniu letnich rozrywek.

Anna Dziura

 

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków