Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

Moja, Twoja, Nasza – XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle

 

W dniach 8-15 maja 2023 r. – tradycyjnie – Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza wszystkich do wspólnych obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W tym roku świętować go będziemy po raz dwudziesty, a towarzyszyć nam będzie hasło „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”
Tydzień Bibliotek rozpoczniemy od Dnia Bibliotekarza – będzie to dla nas „dzień jak co dzień”, ale tym bardziej ucieszymy się z obecności Czytelników.
10 maja o 10:00 spotkamy się na terenie krytej pływalni MOSiR, by porozmawiać o planach ulokowania tam Filii nr 3. Przeanalizujemy nasz pomysł wraz z użytkownikami biblioteki, zapiszemy uwagi i spróbujemy nakreślić wspólną wizję na przyszłość. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się w Filii nr 3 MBP w Jaśle przy ul. Szopena 22 (tel. 13 446 52 25).
11 maja o 14:00 zapraszamy na rodzinne warsztaty tworzenia makiet i modeli, których efektem będzie wspólna diorama „Miasto Wyobraźni”. Spotkanie odbędzie się w sali edukacyjnej w Bibliotece Głównej, zapisy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (tel. 13 446 26 02, wew. 35).
11 i 12 maja w godzinach otwarcia Biblioteki, odbędzie się kiermasz książek wycofanych z naszych zbiorów. Wierzymy, że każdy pasjonat czytelnictwa znajdzie tu coś dla siebie, tym bardziej, że wszystkie książki kosztować będą tylko symboliczne 2 zł.
W tym roku Tydzień Bibliotek przedłużymy do 18 maja, zapraszając na spotkanie Klubu Czytających Rodzin, na którym gościć będziemy funkcjonariuszki Straży Miejskiej w Jaśle. Porozmawiamy o tym, jak bawić się rozważnie i bezpiecznie.
Przez cały czas trwania Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zapraszamy też do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży oraz filii bibliotecznych na popołudniowe zajęcia dla dzieci z cyklu „Poczytajmy, pogadajmy”. Przygotowaliśmy też lekcje biblioteczne i zajęcia dla grup zorganizowanych. Chętnych zapraszamy do kontaktu.
Uwaga, Uwaga!
Aby jeszcze mocniej wybrzmiało hasło „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!” przygotowaliśmy również dwie akcje:
- Akcja Informacja! – podczas której w krótkiej ankiecie poprosimy o odpowiedzi na pytania, czego najbardziej nasi Czytelnicy potrzebują w Bibliotece;
- Akcja Amnestia! – dzięki której Czytelnicy, którzy mają naliczone kary regulaminowe za przetrzymanie zbiorów, będą mogli skorzystać z okazji, by je anulować.

Szczegółowy plan i dodatkowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej www.mbp.jaslo.pl. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.
Mamy nadzieję, że dołączycie do naszych wydarzeń, by wspólnie świętować z nami Tydzień Bibliotek w Waszej Bibliotece. Serdecznie zapraszamy!
MBP w Jaśle

Poinformuj nas