Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Wystawa fotografii Marcina Bawiec w JDK

Wystawa fotografii Marcina Bawiec w JDK JasłoDo 13 maja br. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury można oglądać wystawę Marcina Bawca „n.p.m”.

Uroczysty wernisaż z udziałem utalentowanego i wielokrotnie nagradzanego fotografika odbył się w miniony czwartek, 13 kwietnia br.

- Dzisiaj mamy możliwość obejrzenia tylko nielicznych zdjęć z wypraw górskich pana Marcina. Patrząc na nie, nie mam najmniejszych wątpliwości, że na dobrą fotografię składa się wrodzony i rozwijany talent, pasja, zaangażowanie, wytrwałość i cierpliwość.Trzeba mieć jeszcze wrodzona intuicję. I jestem pewna, że te wszystkie cechy nasz gość posiada.Bo patrząc na te zdjęciawidzimy że odnalazł w górach wszystko co dostojne, magiczne i piękne – powiedziała otwierając wystawę Katarzyna Gądek-Smyka, kierownik Działu Edukacyjno-Informacyjnego w JDK.


Fotorelacja z uroczystego wernisażu: TUTAJ


Artysta, który ma za sobą już ponad 170 wypraw górskich, tysiące przebytych kilometróww kilkudziesięciu krajach, ma także znaczne osiągnięcia w międzynarodowych konkursach. Ale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. – Wszystkie nagrody i wyróżnienia są dla mnie ważne, ładnie poukładane na półkach. Dają mi motywację do kolejnych wypraw, fotografii. Nie osiadłem jeszcze na laurach, cały czas dążę do tego, żeby czymś zaskoczyć – mówi autor wystawy.

Na co dzień fotografik pracuje w jednej z tarnowskich korporacji. Odpoczywa w górach, nawet jeżeli wyjeżdża tylko na jeden dzień. - Czasami to decyzja spontaniczna, a czasami plany i dłuższe przygotowania do wyjazdu. Muszę pobyć sam w naturze – mówi pan Marcin.

jdk

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków