Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Wrócili jak za dawnych lat...

Wrócili jak za dawnych lat... Spektakl przygotowany przez Teatr Młodzieżowy miał swoją premierę 1 marca br. w Jasielskim Domu Kultury.

Do niezwykłego świata przedwojennych kawiarni, wielkich gwiazd, do czasów charlestona, foxtrota i wesołej zabawy, kabaretowych tekstów i międzywojennych szlagierów przeniósł widzów spektakl „Retro Carnival”.
Tego dnia scena JDK zamieniła się we wnętrze eleganckiej kawiarni, gdzie szykownie ubrani panowie i piękne panie w strojach z epoki dzielili się swoimi ploteczkami z życia sfer z widzami. Płynęły z niej zarówno opowieści o trudach posiadania rasowego pupila jak i rozterki związane z sercowymi perypetiami. Przybyli mogli wysłuchać m.in. tekstów Jerzego Jurandota, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Juliana Tuwima, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej czy Ludwika Starskiego. Młodzi aktorzy w nowej kabaretowej odsłonie, zaprezentowali próbkę wokalnych i tanecznych umiejętności. Zabrzmiały przeboje m.in. autorstwa Henryka Warsa, Romana Palestera, Zygmunta Wiehlera, z repertuaru Aleksandra Żabczyńskiego, Lody Niemirzanki, Hanki Ordonówny czy Adolfa Dymszy.

wrocili jak 2

Młodzi artyści w spektaklu wyreżyserowanym przez Grażynę Żygłowicz wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności wywołując salwy śmiechu i zasłużenie nagrodzeni zostali rzęsistymi brawami. Konsultacji muzycznych udzielili Ewa Grzebień i Wojtek Nowicki. Wesoły, rozśpiewany i roztańczony wieczór miał również swój akcent nawiązujący do bieżącej sytuacji geopolitycznej. Stąd na zakończenie przy scenie oświetlonej w barwach narodowych Ukrainy zabrzmiał utwór „Podaj rękę Ukrainie”.
JDK

50000 Pozostało znaków