Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Warsztaty – drzewo genealogiczne

warsztaty drzewo genealogiczneRodzimy się i żyjemy w rodzinie. Pełnej, rozbitej, małej, dużej, kochającej, skonfliktowanej... w jakiejś. Każdy ma rodzinę, ale czy ją naprawdę znamy? Czy pamiętamy imiona, daty oraz wydarzenia dotyczące naszej familii? Czy potrafimy dostrzec matematykę – królową wszystkich nauk w codziennym życiu?


19 i 30 października 2018 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach Programu „mPotęga” - Matematyka zaklęta w konarach drzew odbyły się warsztaty: drzewo genealogiczne.

Uczniowie Szkół Podstawowych Nr 1 i 2 w Jaśle zastanawiali się, co to jest drzewo genealogiczne, po co się je tworzy oraz w jaki sposób matematyka wpływa na nasze życie?
Wspólnie z rodzicami i dziadkami przyjrzeli się z bliska dziejom i historii swoich rodzin oraz przygotowali informacje dotyczące członków rodziny.
Każdy uczeń wykonał własne rodzinne drzewo genealogiczne, po czym wkroczył w świat wielkiej matematyki. Obliczył m.in. różnicę między poszczególnymi datami urodzin i śmierci oraz ustalił, ile rodzinne drzewo urosło od jego urodzin, urodzin rodziców i dziadków – opierając się na przykładzie dębu, który rośnie około 2,5 cm na rok.
Młodzi badacze historii przekonali się, że drzewo genealogiczne nie tylko w przejrzysty sposób pokazuje relacje rodzinne, ale również uświadamia nam, jak ważne jest wspólne spędzanie wolnego czasu. Nasze warsztaty są dowodem na to, że matematyka łączy pokolenia.

warsztaty jasło


„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”


mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma na celu zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu oraz pokazaniu matematyki w kreatywny i atrakcyjny sposób, aby stała się  impulsem do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki.

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków