Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

VI Ogólnopolski Konkurs Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy

1

W dniach 15-16 marca 2013 odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy. Udział w konkursie wzięło, aż 27 zespołów chóralnych z całej Polski.

Dwudniowe przesłuchania pod okiem jurorów – profesorów reprezentujących uczelnie muzyczne – odbywały się w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
Do Bydgoszczy przyjechały chóry m.in. z Białegostoku, Gdańska, Jasnej Góry, Katowic, Lublina, Łodzi, Nakła nad Notecią, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Jasła – nasz chór SOLI DEO.

2


3


 

 

Konkurs oprócz prezentacji bogactwa i umiejętności pewnych zespołów, ma także drugie podłoże – pokazywania treści związanych z okresem pasyjnym.
Treści, które muszą zapaść nam, ludziom wierzącym, głęboko w sercach. Bo jeżeli nie potrafimy przeżywać pasji Chrystusa, nie możemy wejść w tajemnicę Jego zmartwychwstania – dodał ks. prof. Michał Szulik, członek jury, pracownik Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, przewodniczący Diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej.

4Nasz chór SOLI DEO z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle pod dyrekcją Pani Moniki Twarduś zdobył II miejsce (srebrny dyplom) w kategorii chórów młodzieżowych.

Ks. Łukasz Mariuszyc

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków