Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Szanujmy przyrod

ksiega lasuNiezwykłe przygody drwala, który szukał lekarstwa dla chorego echa mogli obejrzeć najmłodsi widzowie w poniedziałek, 21 lutego br. w Jasielskim Domu Kultury.

Teatralno - muzyczna baśń pt. „Księga lasu” w wykonaniu aktorów Spektaklu Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie przypadła do gustu dzieciom, które chętnie wchodziły w interakcję z postaciami ze sceny.
Blisko godzinny barwny spektakl poruszał tak ważne i uniwersalne tematy jak miłość, przyjaźń czy wierność własnym przekonaniom. Zawierał również ważne przesłanie związane z ekologią. Ludzie, którzy licznie przychodzli do lasu, niszczyli jego zasoby, hałasowali przez co zachorowało echo i prastary dąb. Lekarstwem na te choroby były trzy zaczarowane kwiaty i towarzyszące im słowa. Odszukania kwiatów podjął się dzielny drwal, który w trakcie swojej podróży uwolnił motyla z sieci pajaka, trafił do Królowej Leśnych Pszczół czy do apteki Zaskrońca. Drwal kierował się w życiu zasadami swojego ojca, który wpoił mu szacunek do przyrody i zwierząt. Poszukiwania drwala zwieńczone zostały sukcesem, a mali widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

ksiega lasu 2
JDK

50000 Pozostało znaków