,,Szafirowe spotkanie” to wystawa nauczycieli krośnieńskiego ,,Plastyka”

,,Szafirowe spotkanie”- wystawa nauczycieli krośnieńskiego ,,Plastyka”

Ważna pod wieloma względami wystawa zdobi wnętrze Galerii Jasielskiego Domu Kultury.

Piękny tytuł wystawy ,,Szafirowe spotkanie”, fenomenalnie wpisuje się w okoliczność jej powstania, a mianowicie 45-lecie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie. FOTORELACJA
,,Szafirowe spotkanie” to wystawa zabierająca w podróż przez długą historię różnorodności i kreatywności artystów krośnieńskiego ,,Plastyka”.

Prace nauczycieli z ,,Plastyka” w Krośnie

Na wystawie zaprezentowano prace 18 artystów-pedagogów przedmiotów artystycznych, którzy pracują i pracowali w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie.

Elwira Musiałowicz-Chech, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury

- Szafirowe spotkanie kojarzy nam się z barwami, którymi przepełniona jest sztuka. Tym razem chodzi nam o kamień, ponieważ ów szafir patronuje 45. jubileuszom – mówi dyrektor Jasielskiego Domu Kultury Elwira Musiałowicz-Czech. Jest to kamień, który symbolizuje przyjaźń i wyjątkowe więzi. Jestem przekonana, że ta alegoria idealnie pasuje do tej wystawy, gdzie zaprezentowane dzieła symbolizują właśnie tą wyjątkową i głęboką więź wśród artystów, skoro zechcieli współdzielić ze sobą przestrzeń, czas i różne formy – podkreśla dyrektor.

Zbigniew Gleń, dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie

- 45 lat minęło, a szafirowy jubileusz obchodzimy już od 1 września ubiegłego roku. To wystawa, na którą przyjęło zaproszenie osiemnastu twórców, którzy związani byli ze szkołą. Przyjęli zaproszenie, chociażby profesorowie, którzy byli wtedy, kiedy nasza szkoła powstawała tj. w 1979 roku – mówi Zbigniew Gleń, dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie. 40 lat to ponad 1200 absolwentów szkoły, setki plenerów, setki wystaw jubileuszowych i dyplomowych – podkreśla dyrektor.

Na wystawie zobaczyć można prace: Katarzyna Antosz, Krzysztof Antosz, Bogdan Biernat, Zdzisław Gil, Roman Górka, Joanna Grudzień-Akslar, Władysław Kuczma, Paweł Leszega, Kazimierz Łach, Stanisława Olszańska-Marszałek, Marcin Płoszaj, Elżbieta Skóra, Tomasz Sójka, Mirosław Szudy, Grzegorz Tomkowicz, Joanna Topolska-Uliasz, Piotr Wójtowicz.

Wystawę można oglądać w Galerii Jasielskiego Domu Kultury, od poniedziałku do piątku do 12 lipca br.

red.

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.