,,Spotkanie" wystawa malarstwa i rzeźby

Piotr Betlej i Bogdan Samborski SPOTKANIEW Muzeum Regionalnym w Jaśle odbył się wernisaż wyjątkowej, bo pierwszej w odnowionej siedzibie muzeum wystawy. FOTORELACJA

Wystawa malarstwa i rzeźby „SPOTKANIE” prezentuje dwójkę znanych jasielskich artystów: Piotra Betleja i Bogdana Samborskiego.

Wystawa ta to wzajemne przenikanie się dwóch sztuk plastycznych, dwóch środków wyrazu odpowiadających różnym wrażliwościom i osobowościom artystycznym. Jest to wystawa na wskroś jasielska, na której spotkają się z pewnością liczni jaślanie i jasielscy artyści, widzowie i bohaterowie prac.

Piotr Betlej i Bogdan Samborski SPOTKANIE

Piotr Betlej. Artysta malarz. Urodzony w Jaśle, absolwent PLSP w Jarosławiu oraz Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie (kierunek rękodzieło artystyczne). Zajmuje się malarstwem i rysunkiem oraz rzeźbą, sztukatorstwem, ceramiką i dekoracją wnętrz. Od 2001 r. mieszka w Paryżu, gdzie z powodzeniem wystawia i zdobywa liczne wyróżnienia. Należy do kilku grup artystycznych: amerykańskiej EMOCJONALIŚCI, francuskiej BUISSONANCES i jasielskiej PLAJA. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Bogdan Samborski. Artysta, rzeźbiarz, nauczyciel, działacz na rzecz rozwoju sztuki w regionie Ziemi Jasielskiej. Urodzony we Wrocławiu, jest absolwentem ASP w Krakowie Wydział Rzeźby w pracowni prof. Mariana Koniecznego, Stefana Borzęckiego i Antoniego Bandury. Od ponad 30 lat tworzy i mieszka w Jaśle. Zajmuje się realizacją rzeźb w ceramice, kamieniu i brązie oraz medalierstwem.

Piotr Betlej i Bogdan Samborski SPOTKANIE

Wystawę „Piotr Betlej i Bogdan Samborski SPOTKANIE” obejrzeć można od 20 maja do 30 sierpnia br.

źródło: Muzeum Regionalne w Jaśle