Spotkanie Klubu Edukacji Kulturowo -Turystycznej

DSC 8708

26 sympatyków pieszych wędrówek, rowerowych wypraw, poznawania kultury, historii, tradycji i przyrody naszego regionu , spotkała się 22 stycznia br. w Jasielskim Domu Kultury na pierwszym spotkaniu w ramach „Klubu Edukacji Kulturowo-Turystycznej”.

Przybyli omówili założenia klubu oraz formy działalności. Klub działał będzie przy współpracy z Zarządem Oddziału PTTK w Jaśle i prowadził spotkania z przewodnikami turystycznymi, przedstawicielami miejscowego Ruchu Ekologicznego oraz Magurskiego Parku Narodowego Bieszczadzkiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa Kołaczyce, Muzeum Regionalnego w Jaśle.
Działalność klubu wiąże się również z organizowaniem rowerowych wyjazdów, pieszych wędrówek oraz wycieczek autokarowych w malownicze zakątki naszego regionu.
Uczestniczący w spotkaniu Józef Kaczor – Prezes Oddziału PTTK w Jaśle zwrócił uwagę na znaczące historycznie miejscowości regionu, takie jak: Wolica, Tarnowiec, Dobrucowa, Szebnie, Bierówka, Warzyce, Nowy Żmigród, Biecz i okolice i wiele innych, które warto odwiedzić turystycznie. Kaczor podkreślił wagę edukacyjną wyjazdów śladami kultury przemysłowej, ginących zawodów (Muzeum Kamieniarstwa w Bartnem) czy kultury łemkowskiej.
Pozostali goście spotkania wskazali na potrzebę odwiedzania miejsc już zapominanych, a posiadających duże walory turystyczne np. Biała Droga .

e.r.