Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Osiecka według Januszkiewicza

Osiecka według JanuszkiewiczaDzień po Dniu Kobiet, a w wigilię Dnia Mężczyzn w Jasielskim Domu Kultury odbył się koncert „Osiecka po męsku” w wykonaniu Marcina Januszkiewicza

- aktora, wokalisty, autora tekstów piosenek i kompozytora. Utwory poetki zostały tu ukazane z męskiej perspektywy, czasami w zaskakujących aranżacjach.
Artysta rozpoczął koncert od wielkiego przeboju „Niech żyje bal”. Zaraz po nim przeszli w pulsujący lekkim rytmem reggae „A ja wole moją mamę”.
- Dzisiejszego wieczoru przybliżę państwu głownie utwory pochodzące z mojej płyty „Osiecka po męsku”. Zawarłem na niej utwory szczególnie dla mnie bliskie. Udamy się w muzyczną podróż zgodnie z kolejnością ich ułożenia na płycie. Mam nadzieję, że moja interpretacja tych niewątpliwych przebojów przypadnie państwu do gustu – zwrócił się do słuchaczy Marcin Januszkiewicz.

osiecka 1

Tego wieczoru publiczność przybyła do Jasielskiego Domu Kultury usłyszała również „Części zamienne”, „Kołysankę dla Okruszka”, „Deszcze niespokojne (Ballada o pancernych)”, czy „Cyrk nocą”. Ciekawą, jazzową oprawę zyskały utwory „Od nocy do nocy”, „Wariatka tańczy” i „Nim wstanie dzień”. Miłośnicy twórczości Agnieszki Osieckiej przybyli tego wieczoru do Jasielskiego Domu Kultury nagrodzili artystę i towarzyszących mu muzyków gromkimi brawami. Nie obeszło się bez bisu. Marcin Januszkiewicz sięgnął tutaj po „Niepewność” Adama Mickiewicza z repertuaru Grupy Anawa, Marka Grechuty.
Po koncercie artysta podpisywał płyty i rozmawiał z fanami.
Januszkiewiczowi towarzyszył zespół w składzie: Jacek Kita – instrumenty klawiszowe, Łukasz Czekała – skrzypce elektryczne oraz Bartek Alber – gitara.
pch (JDK)

50000 Pozostało znaków