Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

,,Ocal powołanie”- koncert seminaryjnego zespołu ,,Fioretti”

miastojaslo.pl452

W Niedzielę Dobrego Pasterza w Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle odbył się koncert zespołu ,,Fioretti”.

Koncert stał się okazją do wspólnego, rodzinnego i radosnego spędzenia czasu wolnego i zaznania franciszkańskiej radości i entuzjazmu. Dzień ten był szczególny nie tylko z uwagi na wspaniały koncert ale przede wszystkim w tym dniu szczególnie modlimy się o powołania.

miastojaslo.pl479


,,Przyjechaliśmy tutaj zachęcić Was do walki o człowieka, o konkretnego człowieka, który być może ma w sobie powołanie, a który może tego powołania nie słyszy, może to powołanie jest gdzieś w nim zagłuszone, a może to powołanie jest w nim zabijane. Przyjeżdżamy z taką akcją ,,Ocal powołanie”, ponieważ każdy z nas może zatroszczyć się o to byśmy mięli dobrych kapłanów, duszpasterzy, dobrych biskupów, dobrych zakonników dzięki naszej modlitwie. Modlitwa jest takim najlepszym narzędziem walki dla nas chrześcijan i dzięki modlitwie możemy wywalczyć w człowieku decyzję. Decyzję do tego by pójść za Jezusem, by zrezygnować z siebie, by uczynić ze swojego życia dar: w pierwszej kolejności dla Boga, dla zakonu, dla ludzi i dla tego wszystkiego co będzie zadaniem tego człowieka kiedyś w przyszłości” – o. Marcin Drąg duszpasterz powołań

miastojaslo.pl515


Zespół ,,Fioretti” tworzą bracia znajdujący się w formacji seminaryjnej. Mimo, że skład zespołu regularnie ulega zmianie, to nie wpływa to na jakość utworów. Teksty i muzyka kleryków tworzą zaskakująco dobrą całość. Utwory z wieloletnią tradycją przybierają nowe brzmienie i powstają nowe. Zespół ,,Fioretti” koncertował m.in. we Francji, Włoszech, śpiewali też dla Ojca Świętego Jana Paweł II podczas jego czwartej i piątej pielgrzymki do Polski.

Anna Dziura

Zapraszamy do naszej fotorelacji z koncertu

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków