Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Niezapomniany wieczór jazzowy

Niezapomniany wieczór jazzowySześciu znakomitych muzyków, porozumiewających się między sobą uniwersalnym językiem, jakim jest muzyka.

Doskonałość form, piękno improwizacji i pełna harmonia. Tak w kilku słowach można podsumować koncert formacji Marek Napiórkowski Sextet, który odbył się w ostatni piątek w Jasielskim Domu Kultury w ramach IV JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów.
- Dziękuję za to, że zdecydowali się Państwo spędzić z nami dzisiejszy wieczór. Obecny wśród nas Henryk Miśkiewicz też wspierał tu lokalny Big Band. Szalenie nam miło, że profesor dr habilitowany Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz pochodzi z Jasła i jest patronem tej imprezy. Kontynuując wątek jasielski dodam, że Henryk Miśkiewicz w jednym z popularnych seriali – „Czterdziestolatek”, to właśnie on interpretuje na saksofonie utwór przewodni skomponowany przez Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza – zwrócił się do publiczności Marek Napiórkowski. Muzycy zaprezentowali materiał z ich ostatniego koncertowego wydawnictwa - „Trójka Live”, które ukazało się w październiku tego roku.
Melomani zanurzyli się w dźwiękach m.in. takich utworów jak: „Szkice piórkiem”, „Teatr”, „Lunar Calendar”, czy „Here Comes The Moon”. Nie zabrakło akcentów muzycznych nawiązujących do patrona wydarzenia – Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Pojawiły się melodie ze wspominanego już „Czterdziestolatka” czy równie popularnego serialu - „Alternatywy 4”. Na zakończenie muzycy zagrali utwór, będący ukłonem w stronę znakomitego perkusisty jazzowego – Clarence’a Penna, zatytułowany „Penn Drive”. Wysoki poziom wykonawczy muzyków zachwycił jasielską publiczność, zatem nie obyło się bez bisów. Formację tworzą: Marek Napiórkowski – gitary; Robert Kubiszyn – kontrabas, gitara basowa; Krzysztof Herdzin, fortepian, flet; Henryk Miśkiewicz – klarnet basowy, saksofon; Adam Pierończyk – saksofon sopranowy i tenorowy; Paweł Dobrowolski – perkusja.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Polska S.A Oddział w Rzeszowie.
pch (JDK)

50000 Pozostało znaków