Nagrody i wyróżnienia na lubaczowskim Festiwalu Słowa

Nagrody i wyróżnienia na lubaczowskim Festiwalu Słowa Pola Gołębiowska z Zespołu Szkół Nr 4 w Jaśle zdobyła dwa wyróżnienia, a Miłosz Momot z Jasielskiego Domu Kultury - jedno - w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Słowa 2016, który odbył się pod koniec maja br. w Lubaczowie.

Natomiast Helena Gołębiowska, zastępca dyrektora JDK, a jednocześnie instruktor teatralny otrzymała prestiżową nagrodę im. Ewy Lis.

Festiwal Słowa, organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Lubaczowie ma charakter otwarty. Mogą w nim brać udział uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe (laureaci konkursów regionalnych, wojewódzkich, ogólnopolskich). Festiwal prowadzony jest w formie trzech turniejów: Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego Literatury Tworzonej na Obczyźnie, Ogólnopolskiego Turnieju Twórczości Jednego Poety oraz Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego „Literatura dla dzieci”. Celem Festiwalu jest popularyzacja i poznanie twórczości wybitnych autorów, inspirowanie do poszukiwań repertuarowych, utrwalanie piękna polskiego języka i kultury żywego słowa, doskonalenie umiejętności warsztatowych wykonawców, stworzenie okazji do prezentacji autorskich pomysłów scenicznych oraz umożliwienie spotkania i rozmów wokół istotnych wartości współczesnego człowieka, wyrażanych poprzez sztukę recytatorską.

Miłosz

W tegorocznym przeglądzie finałowym, który trwał od 27 do 28 maja udział wzięli reprezentanci z Jasła: Pola Gołębiowska z ZS Nr 4 (ekonomik) oraz recytatorzy z Jasielskiego Domu Kultury: Miłosz Momot, Katarzyna Lechowska, Aleksandra Łach i Marek Śliwa.
Pola otrzymała dwa wyróżnienia: w Ogólnopolskim Turnieju Twórczości Jednego Poety dedykowanego Annie Piwkowskiej oraz w Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim Literatury Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza”. Z kolei w Ogólnopolskim Turnieju Jednego Poety doceniony przez komisję konkursową został Miłosz Momot. Jury, w którym zasiadali: Anna Piwkowska, Magda Sokołowska – Gawrońska, Agata Pilawa, Jarosław Mikołajewski, Artur Dziurman, Julita Margraf, Martyna Kindrat oraz Jan Abramowicz przyznało także Grand Prix oraz nagrodę instruktora. Nagrodą im. Ewy Lis uhonorowana została Helena Gołębiowska, zastępca dyrektora JDK za wieloletnie tworzenie atmosfery dotychczasowych edycji Festiwali, budowanie przestrzeni dla spotkań ludzi sceny oraz troskę i bezinteresowną życzliwość dla wszystkich uczestników Festiwalu. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 28 maja br. w Lubaczowie.Pola

JDK