Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Muzyczne wakacje wokalistów JDK

zjazd mlodych gwiazdWokaliści Jasielskiego Domu Kultury pracowicie spędzają wakacje.

W lipcu wzięli udział w XVI Międzynarodowym Festiwalu „Skowroneczek” w Nowym Sączu – wrócili z nagrodami i wyróżnieniami. Dawid Wojnarowicz otrzymał III nagrodę w IV kategorii wiekowej. Emilia Starzec została doceniona nagrodą przewodniczącej jury Lidii Matynian i Pawła Moszumańskiego oraz wyróżnieniem w II kat. Wiekowej. Aleksandra Sieńkowska otrzymała wyróżnienie w II kat. wiekowej.
Dawid Wojnarowicz został również zaproszony na Festiwal - Zjazd Młodych Gwiazd pod hasłem „Młodzi śpiewają Kondratowicza”, który odbył się w dniach 6-8 lipca w Szczecinie. Do finału zostało zaproszonych kilkunastu wokalistów. Organizatorem jest Szczecińska Agencja Artystyczna – zaproszeni na festiwal to laureaci wielu nagród ogólnopolskich i międzynarodowych. Dawid zaprezentował utwór z repertuaru Anny Jantar – „Tyle słońca w całym mieście” w aranżacji Wojtka Nowickiego.
Finalistką kolejnego ogólnopolskiego Konkursu jest Oliwia Lewandowska. W dniach 6-10 sierpnia 2019 r. w Świnoujściu odbędzie się GRECHUTA FESTIWAL. Oliwia znalazła się w dziesiątce finalistów konkursu, którzy zostali zakwalifikowani na podstawie nagrań. Zaśpiewa dwie piosenki Marka Grechuty – „Niebieski młyn” oraz „Miłość drogę zna” w aranżacji Ewy Grzebień.

(JDK)

50000 Pozostało znaków