Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Liberatura. Książki na wolności!

1

Czy kształt książki, kolor czcionki i wybór ilustracji może mieć równie ważne znaczenie co tekst? Czy potrafimy wyobrazić sobie powieść w formie ulicy lub tomik wierszy oprawiony w kamień? Tak, jeżeli znamy liberaturę.

Liberatura to jedno z najciekawszych zjawisk artystycznych – nowy rodzaj literacki, w którym ważna jest nie tylko warstwa słowna, ale również przestrzeń fizyczna książki. Dzieła liberackie przedstawiane są często jako zbuntowane, nieskrępowane, uwolnione.

Liberatura to wolność, otwartość artystyczna, przekraczanie granic między gatunkami
i sztukami, to literatura nie spętana ograniczeniami narzuconymi przez reguły, kanony, krytyków – pisze Katarzyna Bazarnik.

Wystawa Liberatura. Książki na wolności! prezentuje przykłady owej wolności literackiej. Przyglądamy się dziełom liberackim, badamy teorię liberatury poznajemy twórców. Jest barwnie, awangardowo i zaskakująco –
w końcu w przypadku liberatury wszystko jest możliwe, nawet książa-butelka czy książka-ulica.

Wystawę można oglądać codziennie w holu MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, od 18 kwietnia do 16 czerwca 2013 r.

MBP w Jaśle

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków