Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Finał akcji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle – Zostań Czytelnikiem!

Odkryj krainę Biblioteki i książki.

29 stycznia w filii nr 3 Biblioteki Publicznej odbyło się uroczyste zakończenie akcji ,,Zostań Czytelnikiem!”. Przedszkolaki z grupy ,,Promyczki” Przedszkola Miejskiego nr 2 w Jaśle otrzymały dyplomy za aktywny udział w zajęciach promujących idee czytania.

IMG 3467

IMG 3468
Akcja miała na celu zachęcenie dzieci do czytania książek, czerpania radości ze wspólnego ,,domowego” czytania. Wspieranie i rozpowszechnianie czytania najmłodszym jest bardzo ważne. Książki pomagają dzieciom rozwijać słownictwo i język. Uczą wyrażać myśli i rozumieć innych. Książka pomaga zrozumieć małemu człowiekowi otaczający go świat i znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania.

IMG 3469

IMG 3472

Prowadzona przez jasielską bibliotekę akcja pozwoliła przedszkolakom poznać bibliotekę, zasady wypożyczania książek, dbania o pożyczoną książkę i innych ważnych rzeczy, o których większość dzieci nie wiedziała. Warto pamiętać , że codzienne głośnie czytanie sprawia, że dziecko ma poczucie własnej radości, że odkrywając otaczający go świat za pomocą lektury staje się mądrzejsze i pewniejsze.

IMG 3534

IMG 3539

Warto zachęcać dzieci do czytania książek. Akcje tego typu są bardzo potrzebne, pozwalają wyrobić u dzieci ważny nawyk, ukształtować wrażliwość, moralność.

Anna Dziura

50000 Pozostało znaków