Zbiórka zużytych baterii w Jaśle

Zebrali ponad 7 ton zużytych baterii

18 przedszkoli, 10 szkół podstawowych oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy wzięło udział w miejskim konkursie na zbiórkę zużytych baterii. Łącznie przedszkolaki i uczniowie zebrali 7 845 kg zużytych baterii

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Jaśle zorganizował kolejną już edycję konkursu na zbiórkę zużytych baterii, którego głównym celem jest edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami niebezpiecznymi powstającymi w naszych domach i mieszkaniach.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży z jasielskich przedszkoli i szkół podstawowych, wziął w nim udział również Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle. Podsumowanie akcji odbyło się 12 czerwca w Jasielskim Domu Kultury.

Kategorie:

„Najlepsze przedszkole”
I miejsce - Niepubliczne Przedszkole „U Michalitek”
II miejsce -Przedszkole Miejskie nr 15
III miejsce  - Przedszkole Miejskie nr 1

„Najlepsza szkoła podstawowa”
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 8
II miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
III miejsce - Społeczna Szkoła Podstawowa.

„Najlepsi z najlepszych”
I miejsce - Lena Małek z Przedszkola Miejskiego nr 1
II miejsce - Zuzanna Kubicka z Przedszkola Miejskiego nr 10
III miejsce  - Leon Gryboś z Przedszkola Miejskiego nr 3

Nagrodzono również 54 przedszkolaków i 33 uczniów z największą liczbą zebranych zużytych baterii w swojej placówce. Organizatorem i głównym fundatorem nagród był Urząd Miasta Jasła. Partnerami konkursu firmy ELEKTRO Bogusław Bargieł oraz FHU EKOMAX.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich placówek oświatowych w zbiórkę zużytych baterii i do zobaczenia w przyszłym roku.

Urząd Miasta w Jaśle

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.