Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Zbiórka makulatury na budowę kolejnych studni w Czadzie

16 nW dniach od 30 maja do 15 czerwca w Jaśle zostanie przeprowadzona zbiórka makulatury, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz budowy studni w Czadzie. Makulaturę można składać do specjalnie przeznaczonego na ten cel konteneru, usytuowanego przy kościele Farnym w Jaśle (plac obok Domu Parafialnego). Zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta i okolic do włączenia się w to dzieło.

Studnie w Czadzie to najpiękniejszy prezent jaki mieszkańcy Afryki otrzymali dzięki okazanemu sercu i hojności ludzi dobrej woli.
Od kilku miesięcy z dostępu do czystej wody pitnej cieszą się mieszkańcy zamieszkujący tereny wiosek: Koro, Ngara Kimlengar, Gam oraz Rassfil. Jak podkreśla ks. Edward Ryfa, budowa studni w Afryce oznacza nie tylko zaspokojenie pragnienia, ale także wpływa na pokojowe i przyjazne relacje wśród społeczności. Do tej pory ze studni jakie powstały: św. bpa Józefa Sebastiana Pelczara, św. Antoniego, św. Brata Alberta, św. s. Faustyny Kowalskiej, bł. ks. Jana Wojciecha Balickiego korzystają nie tylko chrześcijanie, ale także muzułmanie. Mieszkańcy bardzo się cieszą, ponieważ czerpali wodę m.in. z pobliskich zbiorników wody deszczowej, która jest bardzo zanieczyszczona.

 

1

 

15 o
Akcję wsparły parafie diecezji rzeszowskiej. Pomoc napłynęła również ze strony wielu instytucji, organizacji, szkół, a także osób indywidualnych. Dzięki tak ogromnemu zaangażowaniu i błogosławieństwu Bożemu, mieszkańcy jednego z najuboższych krajów świata otrzymali najpiękniejszy dar – dar lepszego życia (wodę) – Ciągle pamiętam w modlitwie o wszystkich dobroczyńcach i proszę Pana Boga, żeby błogosławił waszej akcji. Dziękuję w imieniu najbiedniejszych, bo często spośród tych, którzy proszą o studnię starałem się uprzywilejować tych biednych, zagubionych, bezradnych, dla których woda do picia jest wielkim problemem i tych, o których nikt specjalnie się nie troszczy – dodaje ks. Ryfa.
Kolejne zbiórki makulatury nadal będą prowadzone.
Całkowity dochód przeznaczony zostanie na budowę nowych studni w Afryce, w miejscach szczególnej nędzy, biedy i niedostatku. Zbiórka prowadzona jest we współpracy z Archidiecezją Przemyską oraz Polską Fundacją dla Afryki.

50000 Pozostało znaków