Zapraszamy na obchody Święta Policji

Święta Policji

Nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle będzie kulminacyjnym punktem wojewódzkich obchodów Święta Policji na Podkarpaciu.

W najbliższą niedzielę odbędą się one po raz pierwszy w Jaśle. W uroczystym apelu weźmie udział m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji, Wojewoda Podkarpacki oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego. Zapraszamy do obejrzenia policyjnej uroczystości i wzięcia udziału w pikniku rodzinnym z okazji Święta Policji.
24 lipca 1919 roku Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej powołał ustawą Policję Państwową. Kilkadziesiąt lat później, w kwietniu 1990 roku dzień ten ustanowiony został przez polski Parlament dniem, w którym policjanci obchodzą swoje święto.

Główne obchody wojewódzkiego Święta Policji na Podkarpaciu odbędą się w najbliższą niedzielę - 4 sierpnia na Rynku w Jaśle. Podczas uroczystego apelu, który rozpocznie się o godz.15, będzie można zobaczyć m.in. ceremonię wręczenia sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle oraz defiladę pododdziałów honorowych. W uroczystości weźmie udział Zastępca Komendanta Głównego Policji, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego a także przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, służb i formacji, z którymi Policja współpracuje.

Po zakończeniu części głównej wojewódzkich obchodów Święta Policji na jasielskim Rynku, na wszystkich czekała będzie kolejna atrakcja. Na Ogródku Jordanowskim odbędzie się piknik rodzinny, podczas którego funkcjonariusze przybliżą kulisy swojej pracy. Od godz.16.30 będzie można m.in. obejrzeć policyjne radiowozy i motocykle, zgłębić tajniki daktyloskopii, zobaczyć wyposażenie Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego oraz pokaz umiejętności policyjnych koni. Dla najmłodszych gości funkcjonariusze przygotowali konkursy, quizy i upominki, które wręczał będzie „miś” w policyjnym mundurze.
Serdecznie zapraszamy!

KPP w Jaśle