Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Wybory życiowe K. Poniatowskiego 1980-1990-1991

plakat promocja ksiazki MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na promocję książki Kazimierza Poniatowskiego „Moje wybory”, która odbędzie się 19 kwietnia 2013 r. o godz. 16.30 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle.

Książka opisuje m.in. powstanie i historię „Solidarności” na terenie Jasła i regionu, działalność „Solidarności” w oświacie, działania w czasie stanu wojennego, wybory 1989, wybory samorządowe oraz „Solidarność” po 1989 r.
...W niniejszej książeczce opisuję swoją działalność w Niezależnym Samorządnym Związku Zawodowym „Solidarność”, pracę w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej oraz udział w wyborach samorządowych w Jaśle…Pisząc o tych trzech polach mej aktywności staram się opisać działania tych, którzy wraz ze mną tworzyli „Solidarność” w rejonie jasielskim, pomagali mi w kampanii wyborczej do Senatu oraz pracy jako parlamentarzysty….. – pisze autor we wstępie do książki

Kazimierz Poniatowski, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie, od 1973 nauczyciel matematyki w I LO im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle, pomysłodawca i organizator Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. Hugona Steinhausa, w latach 2004-2011 pełnił funkcję wicedyrektora I LO.
Od września 1980 r. działacz „Solidarności”, przewodniczący KZ Pracowników Oświaty i Wychowania w Jaśle. 13 grudnia 1981 r. uczestniczył w akcji ulotkowej, współorganizator pomocy dla represjonowanych, kolporter podziemnego „Biuletynu Informacyjnego” pisma Komisji Koordynacyjnej „Solidarności” w Jaśle. W kwietniu 1989 r. reaktywował „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w I LO w Jaśle. Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Jaśle w pierwszych wyborach samorządowych w 1990 r., w latach 1991-1993 senator RP z listy Porozumienia Obywatelskiego Centrum.

MBP Jasło

50000 Pozostało znaków