Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

"Sierpniowy Weekend" na drogach powiatu jasielskiego

519623926Zakończyła się policyjna akcja pod kryptonimem "Sierpniowy Weekend". Trwała od czwartku do niedzieli. Policjanci kontrolowali pojazdy, dbali o przejezdność dróg i płynność ruchu, a także o bezpieczeństwo podróżnych podczas przedłużonego weekendu.

Najważniejszym zadaniem stawianym policjantom ruchu drogowego w dniach kumulacji ruchu na drogach była wszechstronna pomoc kierowcom. Chodziło o zapewnienie przejezdności dróg, by ruch odbywał się płynnie, szczególnie w miejscach, w których tworzą się zatory.
Zadaniem nr 2 było nasilenie kontroli i reakcja na wykroczenia, szczególnie te, które zagrażają bezpieczeństwu na drodze. W rażących przypadkach policjanci zatrzymywali prawa jazdy i kierowali do sądów wnioski o ukaranie. Funkcjonariusze sprawdzali również, czy kierowcy nie pili alkoholu i nie zażywali narkotyków.
Podczas minionego przedłużonego weekendu na drogach powiatu jasielskiego doszło do jednego wypadku. Zdarzenie miało miejsce w czwartek. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem passatem jechał od Jasła w kierunku Gorlic . W Przysiekach 41-letni mężczyzna najechał na tył poprzedzającego go volkswagena golfa. Do zdarzenia doszło, gdy kierujący golfem zatrzymał się, aby skręcić w lewo na teren posesji. Wskutek wypadku kierujący volkswagenem golfem 24-letni mieszkaniec gminy Jasło z obrażeniami został zabrany przez zespół karetki pogotowia do jasielskiego szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu. Kierowca passata nie ucierpiał w zdarzeniu. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Policjanci interweniowali również w związku z siedmioma kolizjami. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Główną ich przyczyną było nieprawidłowe cofanie.

W trakcie prowadzonej akcji "Sierpniowy Weekend" funkcjonariusze zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierowców.

KPP w Jaśle

50000 Pozostało znaków