Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Rewitalizacja w jesiennym plenerze

Rewitalizacja w jesiennym plenerze

Wydział Rewitalizacji i Strategii Urzędu Miasta w Jaśle zaprasza na spotkanie w jesiennym plenerze, które odbędzie się 29 września (piątek) na płycie jasielskiego rynku w godzinach od 10 do 17.

W tym dniu organizujemy zbiórkę makulatury w zamian za sadzonki roślin owocowych. Mieszkańcy, którzy przyniosą minimum 3 kg makulatury otrzymają sadzonkę krzewu owocowego (m.in. agrest, porzeczka, mini kiwi, borówka, pigwowiec).

Utworzony zostanie również ZIELONY PUNKT wymiany roślin doniczkowych. Zachęcamy do przyniesienia, wymiany lub oddawania niepotrzebnych roślin doniczkowych. Będziemy wspólnie dzielić się roślinami i wiedzą na temat ich hodowli w naszych domach. Pamiętajmy - aby wziąć roślinę ze stolika, należy przynieść inną na wymianę!

Rewitalizacja w jesiennym plenerze

Podczas spotkania prowadzone będą także bezpłatne konsultacje w zakresie ziołolecznictwa i dietetyki. W programie dodatkowo: wyciskanie soku na rowerze, wymiana książek, plenerowa czytelnia przygotowana przez bibliotekę, warsztaty kreatywne i inne stoiska edukacyjne.

W akcję włączyły się również: Muzeum Regionalne w Jaśle, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, Lasy Państwowe, Magurski Park Narodowy, dodatkowo działania z zakresu edukacji ekologicznej poprowadzi Fundacja EKOARKA.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych piknik zostanie przeniesiony do sali audytoryjnej GEN.

Urząd Miasta w Jaśle

50000 Pozostało znaków