Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Przystanek Kwiatowa! Zamiast wyrobiska teren rekreacyjno-wypoczynkowy

Kwiatowa - tereny rekreacyjne

Już w najbliższą niedzielę (2 czerwca) odbędzie się uroczyste otwarcie terenów rekreacyjno-wypoczynkowych przy ulicy Kwiatowej w Jaśle.

W ramach realizowanego przez miasto projektu, wartego blisko 5 mln złotych, obszar wyrobiska pocegielnianego zamienił się w miejsce do aktywnego wypoczynku.

Zabawy, konkursy i gry rozpoczną się już o godz. 11.30, w tym czasie zarządy osiedli Górka Klasztorna i Sobniów zorganizowały – Dzień Dziecka. Od godziny 14 do 18 trwać będą konkursy rodzinne, w tym: na najlepszy jasielski stek z grilla, przeciąganie liny, rzut podkową. Uroczyste otwarcie nastąpi o godz. 16, w chwilę później odbędzie się pokazowy mecz plażowej piłki siatkowej. Na Kwiatowej rozbrzmiewać będzie muzyka country, a koncerty poprowadzi Korneliusz Pacuda. Imprezę zakończy iluminacja pirotechniczna.

Projekt „Rekultywacja terenów zdegradowanych przy ul. Kwiatowej w Jaśle” dofinansowany ze środków Unii Europejskiej (dof. 3,8 mln zł), dotyczył rekultywacji zdegradowanego terenu poprzemysłowego, położonego blisko centrum Jasła. Na terenie wyrobiska, po cegielni w Jaśle (Sobniów) powstał teren rekreacyjno-wypoczynkowy.

W bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika wybudowano: zadaszony bar grillowy z tarasem; wiatę na rekreacyjny sprzęt pływający i odpowiednią do tego przystań; pomosty pływające (zabezpieczone barierkami ochronnymi); place zabaw ze sztuczną nawierzchnią. Powstały również: ścieżka zdrowia, place do grillowania, miejsca do gry w szachy/warcaby; boisko wielofunkcyjne (do gry w koszykówkę i siatkówkę,); plac do siatkówki plażowej, budynek zaplecza boisk sportowych oraz budynek sanitarny. Zostały również wybudowane drogi dojazdowe i parkingi.

Ze wszystkich atrakcji – za wyjątkiem baru grillowego oraz wiaty ze sprzętem pływającym, które będą dzierżawione przez firmę wyłonioną w przetargu - można będzie korzystać bezpłatnie.

UMJ

50000 Pozostało znaków