Poświęć kwadrans na rzecz rozwoju swojego powiatu

Ankieta

Już za kilka dni, od poniedziałku 9 września, rozpoczną się badania opinii mieszkańców powiatu jasielskiego, które posłużą opracowaniu nowej strategii rozwoju na kolejne lata.

Badania będą anonimowe, a rozmowa z ankieterem zajmie respondentowi maksymalnie 15 minut. Badanie ma na celu zgromadzenie informacji o potencjale mieszkańców powiatu jasielskiego, o ich wykształceniu, wykonywanej pracy, aspiracjach oraz postawach, a także poziomie zadowolenia z wybranych usług oferowanych w gminie. Osoby, do których telefonować będą ankieterzy, zostaną poproszone o ocenę poziomu świadczonych usług w wybranych dziedzinach, będą mogły także zasugerować rozwiązania, które powinny – ich zdaniem – być zastosowane w następnych latach.

Informacje zebrane w trakcie „Badania kapitału intelektualnego mieszkańców powiatu jasielskiego” w dalszej kolejności będą wykorzystywane w procesie budowania Zintegrowanej Strategii Świadczenia Usług Publicznych w Powiecie Jasielskim. Badanie jest realizowane przez zespół ekspertów reprezentujących firmę HMR Doradztwo Strategiczne s.c. z Krakowa przy operacyjnym wsparciu firmy badawczej BBS Obserwator.

Badanie ankietowe będzie miało charakter wywiadów telefonicznych, realizowanych przez firmę BBS Obserwator. Będzie ono anonimowe i zajmie respondentowi maksymalnie 15 minut. Zbieranie opinii mieszkańców powiatu jasielskiego zakończy się 4 października 2013 r.

Wyniki badania zostaną opublikowane w formie raportu i umieszczone na stronie www.strefajaslo.pl , z której każdy zainteresowany będzie mógł pobrać za darmo plik z raportem. Co istotne, wyniki badań mają mieć zastosowanie praktyczne, będą wykorzystywane w procesie tworzenia Zintegrowanej Strategii Świadczenia Usług Publicznych w powiecie jasielskim. Badanie jest finansowane ze środków publicznych w ramach Programu Pomoc Techniczna i Projektu Jasielska Strefa Usług Publicznych.

UMJ