Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Oszukiwali na "przewałkę"

5

Dwaj obywatele Słowacji usłyszeli od policjantów z jasielskiej komendy zarzuty oszustwa.

Mężczyźni działając metodą na tzw. przewałkę, wyłudzali pieniądze podczas zakupów w sklepach. Podejrzani "wpadli" na terenie powiatu ropczyckiego, dzięki czujności będącego po służbie policjanta. Funkcjonariusze z jasielskiego wydziału kryminalnego od pewnego czasu prowadzili czynności w sprawie oszustw na tzw. przewałkę, do których dochodziło na terenie Jasła. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że sprawcy płacąc za drobne zakupy wręczali kasjerce banknot o wysokim nominale. Po otrzymaniu reszty stwarzali sytuację rzekomej zamiany otrzymanych banknotów o niskich nominałach na banknot o wyższej wartości. Poprzez zagadywanie, pozorowanie pomyłek w liczeniu i kolejne zamiany udawało się im wprowadzić w błąd kasjerki, dzięki czemu wyłudzali jednorazowo do 150 zł.

Policjanci zajmujący się sprawą przekazali rysopisy oszustów wraz z opisem metody ich działania pozostałym jednostkom Policji z terenu Podkarpacia. W miniony czwartek policjant z posterunku w Wielopolu Skrzyńskim w czasie wolnym od służby, robiąc zakupy w jednym z ropczyckich sklepów, zauważył mężczyzn, których wygląd i ubiór odpowiadał opisowi oszustów zawartemu w telegramie z Jasła, z którym wcześniej się zapoznał. Dzięki spostrzegawczości funkcjonariusza podejrzani zostali zatrzymani. O tym zdarzeniu przeczytasz tutaj.
Podejrzanymi okazali się obywatele Słowacji w wieku 36 i 32 lat. Mężczyźni trafili do jasielskiej komendy. Na podstawie zgromadzonych dowodów funkcjonariusze starszemu z nich postawili cztery zarzuty oszustwa, a jego koledze dwa. Wobec zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat.

KPP w Jaśle

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków