Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Mistrzowie sztuki recytacji

Przemyśl1Pola Gołębiowska i Katarzyna Bolek zdobyły najwyższe uznanie jury i wygrały XXVII Turniej Wierszy Jednego Poety w Przemyślu. Maria Kołodziej zajęła II miejsce, a Marek Śliwa został wyróżniony.

Tegoroczna edycja tego znaczącego dla współczesnej poezji turnieju, rozegranego 13 grudnia w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, poświęcona była Jarosławowi Mikołajewskiemu, poecie, pisarzowi, eseiście i tłumaczowi z języka włoskiego.
W turnieju, o którym powiedziano, że „należy do najpiękniejszych wydarzeń kulturalnych” a jego bohaterami są najlepsi współcześni poeci, wzięła udział grupa recytatorów z Jasła, których prowadzi Helena Gołębiowska, instruktor teatralny Jasielskiego Domu Kultury. 32 recytatorów m.in. z Przemyśla, Lubaczowa, Jarosławia i Rzeszowa, oceniał sam bohater tegorocznej edycji konkursu Jarosław Mikołajewski w roli przewodniczącego jury wraz z Jackiem Napiórkowskim – poetą, prozaikiem, tłumaczem, redaktorem naczelnym kwartalnika literackiego „Nowa okolica poetów” oraz Alicją Kunert z Centrum Kultury w Przemyślu, prowadzącą grupę teatralną „Garderoba”.

Przemyśl

Jurorzy bardzo wysoko ocenili reprezentantów JDK, przyznając pierwszą nagrodę Poli Gołębiowskiej (Zespół Szkół nr 4 w Jaśle) oraz Katarzynie Bolek, drugą – Marii Kołodziej, wyróżnienie – Markowi Śliwie.
W opinii komisji konkursowej, laureaci przygotowani przez Helenę Gołębiowską wykazali się wielką dojrzałością i wrażliwością na literaturę piękną oraz kunszt poetycki, dając wyraz temu, że sztuka recytacji w Jaśle ma się bardzo dobrze.

st (JDK)

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków