Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Miejsca młodych, czyli jakiej przestrzeni potrzebuje jasielska młodzież.

Miejsca młodych,  czyli jakiej przestrzeni potrzebuje jasielska młodzież.W poniedziałek 30 marca 2015r. w sali plenarnej Urzędu Miasta w Jaśle odbyła się debata pod tytułem „Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”.

Wydarzenie zostało zainicjowane przez uczennice Gimnazjum Nr 2 w Jaśle – Magdalenę Racławską i Wiktorię Dłużeń oraz Młodzieżową Radę Miejską Jasła.
Inspiracją do zorganizowania przedsięwzięcia była XXI sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży, do której rekrutują uczennice gimnazjum, oraz happening "pod Kotwica", czyli wywiady z młodymi mieszkańcami Jasła. Jego celem było przeanalizowanie wybranego miejsca w swojej przestrzeni lokalnej oraz zaproponowanie zmian i działań na podstawie uzyskanych rezultatów. Dziewczyny zdecydowały się na przeprowadzenie sondy, której wyniki zostały zaprezentowane podczas debaty. Na jej podstawie gimnazjalistki zasugerowały utworzenie w Jaśle klubu dla młodzieży, który stał się przedmiotem rozważań podczas poniedziałkowego spotkania.

DSC 0306


DSC 0315


W debacie wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta w Jaśle, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Młodzieżowego Domu Kultury, Młodzieżowej Rady Miejskiej Jasła, Projektu Spontan, Powiatowego Młodzieżowego Centrum Wolontariatu MOC Wolontariatu oraz mieszkańcy Jasła. Nie zabrakło również tych, których sprawa dotyczyła najbardziej – jasielskiej młodzieży.
Wszyscy uczestnicy dyskusji zgodzili się, że młodzi ludzie potrzebują miejsca, które przede wszystkim sprzyjałoby ich osobistemu rozwojowi, motywowaniu do absorbowania otoczeniem oraz stymulowaniu zainteresowań, bo niewątpliwe jest, że młodzież ma już do tego potencjał.
Karolina Dłużeń

ona
30 maja 2015 r to chyba jeszcze nie było?
0

50000 Pozostało znaków