Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

MAJ NA DROGACH POWIATU JASIELSKIEGO

6Jasielscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podsumowali stan bezpieczeństwa w maju 2017 roku.

W ubiegłym miesiącu na drogach powiatu jasielskiego doszło do 4 wypadków i 63 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali także 21 kierujących pod wpływem alkoholu.

W ubiegłym miesiącu policjanci z jasielskiej drogówki dbając o porządek i bezpieczeństwo w ruchu drogowym, prowadzili różnego rodzaju działania na drogach, a także uczestniczyli w akcjach profilaktycznych. Wśród tych działań należy wspomnieć o skierowanych do niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz ukierunkowanych na reagowanie wobec piratów drogowych i kierujących pod wpływem alkoholu. Ponadto policjanci systematycznie prowadzili kontrole stanu technicznego autokarów oraz trzeźwość kierujących, wyjeżdżających z dziećmi na wycieczki. Łącznie w maju wykonali 43 takie kontrole.

Policjanci realizowali te zadania najczęściej w oparciu o zgłoszenia mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pojawiali się częściej w miejscach wskazanych na mapie jako zagrożone. W wielu przypadkach zgłoszenia te były potwierdzone, najczęściej dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze w ubiegłym miesiącu zatrzymali 41 praw jazdy kierującym, którzy w miejscach obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędzili ponad 100 km/h.

W maju doszło do 4 wypadków drogowych, w których 4 osoby zostały ranne. Policjanci wzywani byli także do 63 kolizji drogowych. Podczas kontroli pojazdów w 21 przypadkach okazało się, że kierujący wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. 14 z nich znajdowało się w stanie nietrzeźwości.

pw

50000 Pozostało znaków