Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

KOLEJNY NIETRZEŹWY ZA KIEROWNICĄ

alkomatPolicjanci z jasielskiej drogówki przerwali dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Tym razem 47-letni mężczyzna miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo czekają go surowe konsekwencje.

Wczoraj po godzinie 18, w Nienaszowie policjanci zatrzymali do kontroli osobowego golfa. Kierował nim 47-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród. Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierującego alkohol. Okazało się, że 47-latek był pijany. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 2,8 promila alkoholu.

Za popełnione przestępstwo policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Niebawem o jego losie zadecyduje Sąd.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od 3 do 15 lat.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

pw

50000 Pozostało znaków