Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Kolejne trzy interaktywne przejścia dla pieszych w mieście

przejsciaNowe interaktywne przejścia powstały na trzech skrzyżowaniach w Jaśle:

ul. 3-go Maja z ul. Staszica i ul. Czackiego (koło poczty), ul. Kołłątaja z ul. Asnyka i ul. Sobieskiego (koło JDK) oraz ul. Floriańskiej z ul. Rejtana (w pobliżu II LO). Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie na to zadanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w wysokości 80%. Natomiast całkowity koszt tego zadania to blisko 160 tys. zł.

Aktywne przejścia są w tych miejscach, na których zdarza się więcej wypadków, poza tym w ich pobliżu znajdują się placówki często odwiedzane, zarówno przez mieszkańców, jak i przyjezdnych (poczta, szkoły, JDK, szkoła muzyczna). Tego rodzaju przejścia dla pieszych posiadają synchronizowane ze sobą czujniki ruchu, świecące elementy oraz oznakowanie pionowe z lampą ostrzegawczą, wszystko po to, by w jak najlepszy sposób chronić pieszego.

Przypominamy, że na terenie naszego miasta, znajdują się już cztery takie przejścia, po dwa na dwóch ulicach: ul. Szkolnej (w pobliżu wjazdu do ZSM nr 3 i sklepu Biedronka oraz w pobliżu niepublicznego przedszkola i pasażu prowadzącego do MOSiR-u) i ul. 3-go Maja (koło kościoła oo. Franciszkanów oraz pomiędzy ul. W. Pola, a sklepem Biedronka).

UMJ

50000 Pozostało znaków