Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Jasielski szpital będzie rozbudowany

szpital1Blok operacyjny, nowe budynki, gdzie przeniesione zostaną poradnie i oddział psychiatryczny powstaną w jasielskim szpitalu. Rozbudowa musi zakończyć się do końca 2016 roku.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia placówki lecznicze do końca 2016 r. muszą zostać dostosowane do nowych przepisów. Chodzi głównie o standaryzację pomieszczeń i ich wyposażenia.
W marcu br. ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej rozbudowy Szpitala Specjalistycznego w Jaśle z dostosowaniem infrastruktury szpitala do obowiązujących przepisów wraz z zagospodarowaniem terenu oraz oszacowaniem kosztów w ramach zadania inwestycyjnego. Wygrała go wrocławska firma Architects & CO Andrzej Chrzanowski, która przygotowuje projekt rozbudowy.
- W efekcie realizacji projektu zostanie zwiększona powierzchnia szpitala i zakres jego usług. Pozwoli nam to nie tylko na osiągnięcie standardów, które szpital musi spełnić do końca 2016 r., ale również na zwiększenie zakresu specjalistycznej opieki medycznej, co w znacznej mierze poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Jasielskiego i nie tylko - mówi Starosta Jasielski Adam Kmiecik.
Jasielski szpital ma być rozbudowany tak, aby wszystkie budynki mieściły się przy ulicy Lwowskiej.

22.10.14---umowa-rozbudowa-szpitala-(40)

IMG 9149

szpital2

- Przeniesienie przychodni do szpitala znacznie ułatwi mieszkańcom powiatu dostęp do diagnostyki i oddziałów szpitalnych. Teraz poradnie są rozproszone, więc zrobienie badań, zdjęcia jest uciążliwe dla pacjentów, którzy muszą przemieszczać się między budynkami, podróżując niemal przez całe miasto – zaznacza Wicestarosta Franciszek Miśkowicz.
Rozbudowa szpitala ma obejmować swym zakresem budowę bloku operacyjnego wraz z salą nadzoru poznieczuleniowego, centralną sterylizatornią, szatnią dla personelu, pomieszczeniami technicznymi oraz dwoma oddziałami min. 25-łóżkowymi, budowę dwóch budynków - Oddziału Psychiatrycznego (znajdującego się obecnie przy ul. Za Bursą) i na potrzeby poradni, które zostaną przeniesione z budynku mieszczącego się obecnie przy ul. Szopena oraz poradni znajdujących się przy ul. Lwowskiej wraz z pomieszczeniami dla administracji szpitala. A także adaptację pomieszczeń zwolnionych w wyniku przeniesienia do nowego budynku bloku operacyjnego i oddziałów oraz zagospodarowanie terenu, m.in. powstanie nowy parking.

szpital3

- Rozbudowa szpitala to największa planowana inwestycja w historii Powiatu Jasielskiego. Szacujemy, że wraz z wyposażeniem, kosztować będzie ponad 50 mln zł. Jest to olbrzymie wyzwanie, jednak na wiele lat zapewni nie tylko istnienie społecznego szpitala w Jaśle, ale również najwyższą jakość świadczonych usług – dodaje starosta.
Kompletna dokumentacja, wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń, ma być opracowana do końca lipca 2015 r. i opiewa na kwotę 1 300 tys zł.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Wojtq
Kurde ile nagle perspektyw i nowych możliwości na parę dni przed wyborami wychodzi na światło dzienne. Tonący brzytwy się chwyta?
0
obserwator
Na szczęście to był ostatni podpis obecnego starosty lol
0

50000 Pozostało znaków