Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Godzina Kodowania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle

kodowanie 1Godzina Kodowania to akcja obejmująca cały świat, w której co roku uczestniczą setki tysięcy ludzi.

Dzięki tej inicjatywie, zamiast być biernym użytkownikiem gier czy programów komputerowych, możesz zostać ich twórcą. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle również w tym roku przyłączyła się do akcji, organizując 4 grudnia 2017 r. godzinę kodowania dla dzieci w wieku 8-10 lat.

Uczestnikami wydarzenia byli młodzi Mistrzowie Kodowania z tegorocznej edycji programu. Korzystając z dostępnych za darmo samouczków na stronie https://code.org/minecraft, mogliśmy wejść do świata ulubionej gry i nauczyć się ją tworzyć. Wybraliśmy Projektanta Minecrafta, który pozwolił nam opanować sztukę powoływania do życia zwierząt i innych stworzeń, np. zombie oraz stworzyć mini-grę. Młodzi programiści z radością zanurzyli się w cyfrowej magii Minecrafta i po pokonaniu wieloetapowych zmagań uzyskali certyfikaty, potwierdzające ukończenia godzinnego kursu.

Godzina Kodowania pozwala każdemu w wieku 4-104 lata nauczyć się podstaw programowania i przekonać się, że technologie informatyczne są dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych.

MBP Jasło

50000 Pozostało znaków