Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Drużyna z "Budowlanki" najlepsza w województwie

Drużyna z "Budowlanki" najlepsza w województwie

Drużyna męska z Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle zwyciężyła w tegorocznej, XXXVI edycji wojewódzkich zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”.

Zawody organizowane pod patronatem Ministra Obrony Narodowej przy współpracy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie z Wojewódzkim Sztabem Wojskowym i 21 Brygadą Strzelców Podhalańskich odbyły się 24 maja 2013r. w Zespole Szkół w Korczynie. Ich celem jest popularyzowanie wiedzy na temat współczesnych sił zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej. Zawody te rozwijają umiejętności sportowo – obronne i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Drużyna z "Budowlanki" najlepsza w województwie


W edycji wojewódzkiej udział wzięły najlepsze zespoły z całego Podkarpacia, które zwyciężyły w eliminacjach rejonowych. Rywalizacja toczyła się w pięciu konkurencjach: strzelanie, tor sprawnościowy, rzut granatem, pierwsza pomoc przedmedyczna i bieg na orientację.
Reprezentacja Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle pokonała wszystkie drużyny męskie z rejonu krośnieńskiego, a w Korczynie zmierzyła się z najlepszymi przedstawicielami pozostałych rejonów (Rzeszów i Tarnobrzeg). Zawodnicy z Jasła po raz kolejny okazali się bezkonkurencyjni, zdobywając I miejsce na etapie wojewódzkim w kategorii zespołów męskich. W klasyfikacji indywidualnej chłopców I miejsce zdobył również nasz reprezentant, Kamil Kopacz.
Zwycięska drużyna w składzie: Kamil Kopacz, Damian Kulig i Michał Setlak wraz z opiekunem, panem Ryszardem Zielińskim, będzie reprezentowała województwo podkarpackie w zawodach centralnych, które odbędą się w czerwcu w Bornem Sulinowie w województwie zachodniopomorskim.

ZSB Jasło

50000 Pozostało znaków