Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Dobre wieści ze szpitali dotyczące zdrowia siatkarzy Karpat

Dobre wieści ze szpitali dotyczące zdrowia siatkarzy KarpatDobre wieści napłynęły do nas wczoraj z Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Otóż stan Bartosza Wojtala nie jest tak poważny, jak to wcześniej podawano.

W niedzielę 8 lutego naszych zawodników znajdujących się w szpitalach w Krakowie, Brzesku i Bochni odwiedziła delegacja KSS Karpaty Krosno z prezesem klubu Andrzejem Hojnorem na czele.

Jak się okazało Bartosz Wojtal nie jest w śpiączce farmakologicznej, został w sobotę 7 lutego wybudzony przez lekarzy i jego ogólny stan jest określany jako dobry. Nie stwierdzono u niego większych obrażeń wewnętrznych jak również nie amputowano mu kończyn. Z Bartoszem nie jest najgorzej. Ma problemy z nogą, ale jest przytomny, jego stan jest stabilny. Krystian i Joanna są potłuczeni, nie mają złamań. Gorzej jest jeśli chodzi o sferę psychiczną. To dla nich wielka trauma – mówi Andrzej Hojnor,

Klub od pierwszych godzin po otrzymaniu informacji o wypadku zbiera najnowsze wiadomości o stanie zdrowia zawodników i zawodniczki. Joanna Prokop i Kamil Lisowski w dniu dzisiejszym tj. 9 lutego br. zostali wypisani do domów.

Wszyscy zawodnicy zostali zapewnieni o wsparciu ze strony władz klubu i całego środowiska siatkarskiego w Krośnie w tych trudnych dla nich chwilach.

Zarząd KSS Karpaty Krosno zobowiązał się do udzielenia im wszystkim w miarę swoich możliwości niezbędnego wsparcia na wszystkich potrzebnych płaszczyznach.

Jak dodaje prezes:

Śmierć Darka i Kamila to dla nas wielki cios. Siatkarze i siatkarki w Krośnie stanowią jedną wielką rodzinę. Znają się, grają ze sobą, uczą się i spędzają wolny czas. Jeszcze w piątek wszyscy się widzieli, uśmiechali… Dzisiaj /tj. 9 lutego/ mamy zaplanowane spotkanie drużynowe. Spróbujemy się nawzajem wesprzeć, podnieść. Nie będzie to łatwe – dodaje.

Dariusz Jurczak

KSS KARPATY KROSNO

***

Termin pogrzebu Dariusza Zborowskiego. 12 lutego br./czwartek/ o godzinie 12.00. w Śmieszkowie k. Piły rodzinnej miejscowości Darka.

W ostatniej drodze naszemu zawodnikowi, koledze i przyjacielowi będzie towarzyszyć grupa kilkudziesięciu osób z Krosna.

Z Krosna do Śmieszkowa wyjedzie autokar złożony z przedstawicieli i pracowników Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, studentów, zawodników i zawodniczek Karpat, członków Zarządu KSS Karpaty Krosno, członków Rady Miasta Krosna, oraz Klubu Kibica.

Pogrzeb Kamila Maja odbędzie się w piątek 13 lub sobotę 14 lutego br. w Zabrzu, rodzinnej miejscowości Kamila.

Dokładne informacje opublikowane zostaną po potwierdzeniu terminu na stronie klubu www.karpaty-krosno.pl

 

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków