Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Dlaczego judo dla Twojej pociechy?

JUDO

Klub Judo UKS „MOSIR” JASŁO działa od 1993 roku. Od początku swojego istnienia podstawową dziedziną działalności klubu jest prowadzenie szkolenia sportowego z zakresu judo.

Organizujemy obozy zimowe z nauka jazdy na nartach, jak również i letnie z bardzo dużą ilością atrakcji, żeby dzieci miło i sportowo spędzali wolny czas.
Zajęcia w okresie początkowym to głównie zabawa.
Przyświeca nam zasada: od zabawy do sportu. Na naszych zajęciach dzieci nie mają czasu się nudzić. Przez pierwsze 2-3 lata treningów są nastawione głównie na ćwiczenia ogólnorozwojowe. Ćwiczenia bazują na podstawowych elementach z zakresu judo i gimnastyki. Wykorzystywane przez trenerów gry i zabawy ruchowe mają na celu przygotowanie dzieci do podjęcia treningu judo. Celem zajęć jest także uodpornienie dzieci na kontakt cielesny z innymi dziećmi. Jest tu dużo przepychania, przeciągania i wypychania. Dzieci turlają się i ugniatają jeden po drugim. Już po kilku treningach rodzice widzą pozytywne efekty. Dzieci nabierają odporności na ból, przestają się przejmować zderzeniem z innym dzieckiem. Mata do judo, na której trenują jest dość twarda, za to sprężysta, co gwarantuje bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Jednak pierwsze upadki, choć bezpieczne, są jednak odczuwalne i do tego też trzeba się przyzwyczaić. Podczas zajęć oprócz zabawy dzieci uczą się podstawowych elementów judo, głównie techniki padów.

JUDO


Uczymy jak ułożyć ciało czy jak chronić głowę podczas upadków. Ale treningi to nie tylko upadki i uodpornienie na ból. To przede wszystkim ogromna ilość ćwiczeń ogólnorozwojowych pobudzających wszystkie partie mięśni. Duża ilość zabaw z czołganiem, pełzaniem wpływa na wzmocnienie wszystkich mięśni szkieletowych, które są odpowiedzialne za prawidłową sylwetkę. Wiele dyscyplin sportu poprzez swój trening prowadzi do rozwoju tylko niektórych partii mięśniowych. Judo to rozwój równomierny. A w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym to najlepsza gimnastyka korekcyjna. Od pierwszych treningów równolegle z nauką padów uczymy dzieci podstawowych elementów z gimnastyki: przewroty, przerzuty, stania na głowie mostki itp. Kolejny etap to poznanie najprostszych elementów związanych z walką w parterze. Poza umiejętnościami technicznymi oraz przygotowaniem sprawnościowym dużą wagę przywiązujemy do kształtowania strony psychicznej. Takie cechy wolicjonalne jak: wiara w osiągnięcie sukcesu, nieustępliwość w dążeniu do celu, cierpliwość, poczucie obowiązku to cechy charakteryzujące adeptów judo.
Zajęcia w grupach początkujących Judo są wspaniałym przygotowaniem do uprawiania każdej dyscypliny sportu, a także receptą na wychowanie zdrowych i silnych dzieci zarówno fizycznie jak i psychicznie. Jak wspaniale bawią się dzieci mogą osądzić rodzice, którym ogromną frajdę sprawia obserwowanie zajęć.
Zdając sobie sprawę z tego, że w sportowym judo zostaną tylko nieliczni, początkowy etap szkolenia prowadzimy tak, aby nasi wychowankowie otrzymali przygotowanie ogólne na jak najwyższym poziomie, co umożliwi im kontynuacje kariery w dowolnej dyscyplinie sportowej.

WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY
WE WTORKI I CZWARTKI
OD 16:30 – 17:30 (mała hala MOSIR Jasło)

Wszelkie informacje udziela:
Trener: mgr Michał Czarnecki
tel. 608215779

 

 

50000 Pozostało znaków