Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Będą sprawdzać jak młodzież wita wiosnę

 Będą sprawdzać jak młodzież wita wiosnę

21 marca to symboliczny pierwszy dzień wiosny. Tego dnia uczniowie tradycyjnie obchodzą „Dzień wagarowicza”.

By powitanie wiosny było świętem radosnym, policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem młodych ludzi.
Już dzisiaj pierwszy dzień wiosny. Dzieci i młodzież szkolna, jak co roku obchodzi „Dzień wagarowicza”. Zazwyczaj w tym dniu zajęcia w szkołach mają odmienny charakter, organizowane są różnego rodzaju imprezy sportowe, czy rozrywkowe, po to by świetowanie miało charakter radosny, ale i bezpieczny. Zadbają o to też policjanci, którzy będą współpracować z nauczycielami i dyrekcją szkół.
Zdarza się jednak, że w tym dniu uczniowie, często bez wiedzy nauczycieli, samowolnie opuszczają teren szkoły lub spotykają się po lekcjach, gdzie bez nadzoru i opieki dopuszczają się wybryków chuligańskich. Niejednokrotnie stają się też ofiarami przestępstw. Aby temu zapobiec, policjanci będą sprawdzać miejsca, w których spotykają się młodzi ludzie - dworce, parki, osiedlowe podwórka, ale i okolice galerii handlowych i lokale gastronomiczne. Wyjaśnią dlaczego nie są w tym czasie w szkole.
Zwrócą też szczególną uwagę na zachowanie młodzieży. Będą pilnować spokoju i porządku w miejscach publicznych. Będą sprawdzać, czy osoby niepełnoletnie nie spożywają alkoholu i nie łamią prawa. Uczniowie, którzy naruszą porządek prawny muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi oraz powiadomieniem sądu rodzinnego.
Przypominamy sprzedawcom, aby ścisłe egzekwowali od młodzieży okazanie dokumentu potwierdzającego ukończenie 18 roku życia. Sprzedaż lub podawanie alkoholu osobom poniżej tego wieku jest przestępstwem. Apelujemy też do rodziców, aby zwiększyli nadzór nad swoimi dziećmi.

KWP

50000 Pozostało znaków