Zwolnienia z opłaty za przedszkole

przedszkoleOd 1 września obowiązywać będą nowe zwolnienia z opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu miejskim.

Z całkowitego zwolnienia z opłaty będą mogli skorzystać rodzice dzieci niepełnosprawnych, a z częściowych ulg rodzice, których więcej niż jedno dziecko uczęszcza do tego samego przedszkola oraz rodzice, którzy z przyczyn losowych znaleźli się w trudnej sytuacji.

Całkowite zwolnienie z opłaty przysługuje rodzicom dzieci niepełnosprawnych, o niskim dochodzie na członka rodziny, po złożeniu wniosku i po przedstawieniu orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Rodzice, którzy w jednym przedszkolu miejskim mają więcej niż jedno dziecko, zapłacą za każde z nich o 30 proc. mniej niż wynosi opłata. Z 50 proc. zniżki od opłaty skorzystać będą mogli rodzice znajdujący się w trudnej sytuacji spowodowanej zdarzeniem losowym, a ulga ta będzie mogła przysługiwać do 6 miesięcy.

Z przeprowadzonych przez miasto analiz wynika, ze szacowane roczne koszty zwolnień dla przedszkoli wyniosą prawie 53 tys. zł.

UMJ

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.