Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Złota Setka Gmin Podkarpacia – Jasło dwukrotnie w czołówce

nagrodzeni-wszyscyJasło wspólnie z Krosnem znalazły się na trzecim miejscu w rankingu za rok 2012 „Złota Setka Gmin Podkarpacia”.

Zwycięzcą zostało Nisko, na drugim miejscu uplasowała się Stalowa Wola. Za Jasłem kolejne miejsca zajęły Mielec i Rzeszów. Redakcja Nowin i portal Strefa Biznesu już po raz szósty wspólnie z Wyższą Szkołą Zarządzania w Rzeszowie przygotowały ranking aktywności gospodarczej podkarpackich gmin. Udział w rankingu, w którym analizowano wszystkie 160 gmin z Podkarpacia, był bezpłatny.

gmina-miejska


Oprócz trzeciego miejsca, na 160 w ogólnej klasyfikacji, Jasło zdobyło również drugie miejsce w kategorii gminy miejskie – ustępując pozycji jedynie Stalowej Woli. - Zajęcie tak wysokiej lokaty, w rankingu gmin Podkarpacia jest dużym wyróżnieniem, tym bardziej, że sama metodologia tworzenia tego rankingu obejmuje szeroki zakres działań samorządów i zapewnia obiektywne spojrzenie. Do takich rankingów podchodzę z szacunkiem – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

nagrodzeni-gminy-miejskie


W rankingu podkarpackich gmin uwzględniony został stosunek dochodów do wydatków, który obrazuje rzeczywistą sytuację finansową. Te samorządy, w których wydatki są większe niż dochody traciły punkty na liście. – Celem tej inicjatywy jest promowanie oraz poszukiwanie najciekawszych pomysłów, rozwiązań oraz przykładów wzmacniających potencjał gospodarczy i społeczny podkarpackich gmin - mówił dr Krzysztof Kaszuba, rektor Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie, inicjator i współautor rankingu.

statuetka

Wielka gala Złotej Setki Gmin Podkarpacia odbyła się 12 grudnia w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Zaproszeni zostali na nią przedstawiciele samorządów całego województwa. Zwycięzcy wyłonieni zostali w trzech kategoriach: gminy miejskie, miejsko-wiejskie oraz wiejskie.

UMJ

50000 Pozostało znaków