Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Wójt Osieka Jasielskiego oskarżony o korupcję

Bez-nazwy-1Wczoraj, w Sądzie Rejonowym w Jaśle odbyła się rozprawa przeciwko wójtowi gminy Osiek Jasielski.

Oskarżony o wzięcie łapówki Mariusz Pykosz wygrał wybory, co jego zdaniem jest dowodem na to, że mieszkańcy nie dali wiary fałszywym oskarżeniom.
- Ja nie mam żadnych zarzutów. Te wszystkie zarzuty, które są postawione są wyssane z palca przez Zenona S. Dziwię się, że prokurator dał się oszukać. To jest najdziwniejsze – mówił wójt.
Ja wierzę w polski wymiar sprawiedliwości. Wierzę, że wyrok będzie pozytywny dla mnie – dodał.
Zdaniem wójta wokół tej całej sprawy jest wiele niejasności, nieścisłości. Jak nas poinformował, Prokuratura w Krośnie umorzyła dwukrotnie postępowanie przeciwko gminie Osiek Jasielski i jego osobie o wyłudzenie od przedsiębiorcy pół miliona złotych. - Myślę że to jest bardzo istotne, bo pokazuje cały obraz o co w tych oskarżeniach przeciwko wójtowi chodzi – mówi Pykosz. Nie ma żadnego dowodu i to jest najważniejsze. Jest bardzo dużo rzeczy, których prokurator nie przeprowadził na etapie postępowania – podkreśla.

,,Zenon S. chciał wyłudzić pół miliona złotych”
Zdaniem wójta, przedsiębiorca doskonale wie dlaczego chciał go oskarżyć. - On chciał wyłudzić ponad pół miliona złotych od gminy i mu się nie udało. Ja wierzę w sądy, że w końcu zdecydują i zaczną sprawdzać wiarygodność Zenona S. - mówi wójt Mariusz Pykosz.

DPP 2

,,Ja się nie muszę bronić. Ja będę mówił prawdę”

- Wszystko co mówi Zenon S. to jest nieprawda. To jest wyssane z palca, z powietrza i wszystko na odwrót. Myślę, że każdy bierze odpowiedzialność za swoją funkcję. Jeżeli prokurator dał się oszukać Zenonowi S. to niech się przyzna do tego. Ja się nie muszę bronić. Ja będę mówił prawdę – kontynuuje wójt.
Wójt potwierdza ich za pośrednictwem przedsiębiorcy Zenona S. zakupił kostkę brukową, ale stanowczo zaprzecza faktowi jakoby miał wziąć łapówkę.
- Oczywiście, że nie wziąłem 5 tys. łapówki i Zenon s. nie ułożył mi kostki brukowej. Za pośrednictwem Zenona S. kupiłem kostkę w firmie i miał mi dostarczyć faktury – mówi Pykosz. Ja się nie mam do czego przyznawać, bo ja nic nie zrobiłem. Gdybym miał jeszcze raz postępować w ten sposób to bym tak postąpił -dodaje.

Wójt gminy Osiek Jasielski wyraził zgodę na publikację swoich personaliów oraz wizerunku.

Przedsiębiorca Zenon S. nie chciał się wypowiadać w tej sprawie.
Rozprawa została odroczona.

red.

50000 Pozostało znaków