Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Wiosenne kwiaty w mieście

bratki jasloPonad 18 tysięcy bratków i stokrotek (tylko te kwiatki mogą przetrwać zimną wiosnę) pojawiło się na rabatach, skwerach i w donicach w naszym mieście.

To pierwsza wiosenna część nasadzeń jaką zapanowano. Druga pojawi się w okresie letnim – wówczas tereny miejskie zdobić będzie więcej różnorodnych roślin ozdobnych.

W sumie, w tym roku posadzonych zostanie blisko 30 tysięcy roślin. Wiosenna obsada rozpoczęła się już przed świętami wielkanocnymi, natomiast letni planowana jest na przełomie maja i czerwca i będzie bardziej urozmaicona. Na rabatach pojawią się: aksamitki, begonie w różnych odmianach, żeniszek oraz trawy kostrzewy i tużyce, natomiast w donicach: petunie ogrodowe w różnych kolorach, Ipomea zielona oraz trawy z gatunku Rozplenica.


bratki jaslo 2


Co dzieje się w zieleni miejskiej?
Aby ułatwić śledzenie działań w zieleni miejskiej, ale również dla ubarwienia takich szarych dni jak pierwsze dni kwietnia, wydziały Urzędu Miasta w Jaśle Gospodarki Komunalnej i Rewitalizacji, Strategii i Inicjatyw Społecznych od 31 marca prowadzą wspólnie na portalu społecznościowym "Istagram" konto zielen_jaslo. Zachęcamy wszystkich serdecznie do śledzenia!

Urząd Miasta w Jaśle

50000 Pozostało znaków