Winiarski weekend zakończony

Winiarski weekend zakończonyNowa formuła, turyści z całej Polski i niekończące się rozmowy o winiarstwie – tak wyglądały X Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle.

Według mieszkańców, turystów i winiarzy organizacja święta wina na płycie rynku bez biletu wstępu, była bardzo dobrym rozwiązaniem.

W trwającej przez dwa dni imprezie winiarskiej wzięło udział 33 wystawców, w tym 15 winnic polskich, 3 stowarzyszenia (Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia, Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy i Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy), 8 importerów, którzy prezentowali wina m.in. z Gruzji, Węgier Mołdawii i Słowenii. Odwiedzający Jasło enoturyści mieli kilkaset rodzajów win do wyboru.

Dc702

Organizatorami jubileuszowych X Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle byli: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury, Wino i Przyjaciele, Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum pro Cultura” i Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia; partnerem – Gmina Jasło; patronami medialnymi – Vinisfera.pl, CzasWina.pl, Przegląd Gastronomiczny, Nasze Winnice, Magazyn Wino oraz Magazyn Food Service.

UMJ

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.