Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Walczyli o wieczne pióro Burmistrza Miasta Jasła

Walczyli o wieczne pióro Burmistrza Miasta Jasła Uczniowie jasielskich szkół podstawowych (kl. V i VI) i gimnazjów wzięli udział w konkursie ortograficznym o wieczne pióro Burmistrza Miasta Jasła, którego głównym celem było promowanie kultury języka polskiego wśród dzieci i młodzieży.

– Bardzo chciałbym, żeby nasza jasielska młodzież posługiwała się poprawną polszczyzną. Mam nadzieję, że to dyktando stanie się corocznym konkursem, a uczniowie dostrzegą jak piękny jest nasz język ojczysty – powiedział podczas wręczania nagród burmistrz Ryszard Pabian. Wieczne pióra ufundowane przez burmistrza otrzymali: Maciej Ochwat ze Szkoły Podstawowej nr 8 w ZSM 5 w Jaśle oraz Anna Pogorzelska z Gimnazjum nr 2 w ZSM 3 w Jaśle.

Współcześnie rzadko używamy wiecznych piór. Powszechnym przyrządem do pisania są długopisy kulkowe, niedrogie i łatwo dostępne jednorazówki, których utrata nikogo nie przyprawia o ból głowy. Co innego wieczne pióro. Jego miłośnicy twierdzą, że pisanie na co dzień wiecznym piórem w ogóle nie męczy palców, kształtuje ponadto kaligraficzne pismo – brzmiał fragment dyktanda.

Laureaci Konkursu Ortograficznego:
Szkoły podstawowe
I miejsce - Maciej Ochwat – Szkoła Podstawowa nr 8 w ZSM 5 w Jaśle,
II miejsce – Dawid Pszczoła – Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle
III miejsce – Klaudia Ząbik - Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle
Wyróżnienia
Emilia Cichoń – Szkoła Podstawowa nr 7 w Jaśle
Wiktoria Rączka – Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle
Karolina Czekaj Szkoła Podstawowa nr 6 w ZSM 1 w Jaśle
Gimnazja
I miejsce – Anna Pogorzelska – Gimnazjum nr 2 w ZSM 3 w Jaśle
II miejsce –Emilia Kardaś- Społeczne Gimnazjum w ZSS w Jaśle
III miejsce – Przemysław Żychowski – Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Wyróżnienia
Karolina Myśliwiec – Gimnazjum nr 2 w ZSM 3 w Jaśle
Marlena Łopatkiewicz – Gimnazjum nr 1 w Jaśle
Franciszek Koszelnik – Gimnazjum nr 4 w Jaśle

UMJ

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków